Resmi ödemeler, TC No ve Ödeme alt sınırı

January 2013 düzenlendi kategorisi Genel
Sevgili Tellwe falcıları sizlere ödemeler ve ilişkili diğer birkaç düzenlememizle ilgili genel bir duyuru yapmak istiyoruz.
Bildiğiniz gibi falcılara gelecek cezalarla ilgili olarak hiçbir resmi kurumdan uyarı almadık.

Tellwe'nin kayıtlı ve resmi bir firma olması bizi merdiven altı falcılarından ayırıyor. Ödemelerimizi sadece resmi kanallardan alıp yine resmi olarak size aktarıyoruz.

Banka aracılığıyla gönderilen her ücrete gider makbuzu kesiyoruz. Gider makbuzlarındaki bedeller % 10 stopaj vergine tabi oluyor. Bunuda sizden kesmeyip kendimiz ödüyoruz, yani sizin adınıza verginizi veriyoruz.
İstediğimiz TC nolarda bu gider makbuzuna yazılıyor. Doğru TC no yazmak zorunlu. Çünkü böyle bir TC no varmı diye otomatik kontrol ediliyor. Aldığınız ücretlerin vergisini biz verdiğimiz için sizin ekstra bir bildirim yapmanıza gerek olmuyor. Tabi gider makbuzu ile hizmet vermenin bir sınırı var ama Vergi dairesi bu kişiler ayrıca vergiye tabi olmalı diye bir yazıda göndermedi. Makul ücretler aldığınızdan ve stopaj verginiz bizim tarafımızdan ödendiği için şu anki mevzuatta sorun olmuyor.

Falcılarlar ilgili gündemden zarar görmemek içini bu çizgimizi devam ettirmeliyiz. O nedenle TC sini yazmayan kişilere ödeme göndermeme kararı aldık. TC nizi bildiğiniz gibi gizli tutuyoruz. TC nolarınız kredi kartı numarınız gibi değil. Kimse TC nizi bilse bile sizi parasal yönden zarara uğratacak bir işlem yapamaz. Burada gizli saklı bir iş yapmıyoruz o nedenle korkmayın lütfen.
Tabi bir tedirginlik yaşıyor olabilrisiniz ama lütfen bize güvenin falcılarımızın zarar görmesini kesinlikle istemeyiz. Bunun içinde elimizden gelen ne varsa hepsini yapmaya çalışıyoruz. Siz olmazsanız Tellwe'de olmaz. Biz birkaç falcı bulalım bütün herşey bize kalsın diye bu işe girmedik. O nedenlede içimize hiçbir falcıyı almadık. Tüm çalışmalarımız sizlere daha iyi servis sundurabilmek için yapılıyor.

Tellwe'de şu an 1603 falcı kaydı var. Farklı zamanlarda ücret gönderdiğimiz falcı sayısı 500'ün üzerinde, aylık ortalamasıda 100'ü aştı. Ücret gönderimi otomatik olmadığı için çok fazla zamanımızı alıyor. Ayrıca havale ve eft masraflarıda çok fazla gelmeye başladı. O nedenle ücret gönderme alt sınırını 50 TL olarak değiştiriyoruz. Aralık ayı 30 TL barajı için son ay olacak. Yeni yılda, Ocak ayı itibariyle 50 TL alt sınırına geçiyoruz. 50 Tl sınırı aştığınız ay ödemeniz yapılacak.

Sınırı üstte çektiğimiz için ödeme alamadan ayrılmak zorunda kalacaklarıda düşünerek kazandıklarınızı üyeliklerinize aktarabileceğiniz otomatik bir sistem hazırladık. Hali hazırda bu işi bize ulaşına yazanlar için biz yapabiliyorduk ama bu özelliğin farkında olmayan veya zor gelenler için otomatik bir sistem yaptık. Hesabım sayfasından kredi aktar uygulamamızı görebilirsiniz.

İyi Tellweler...

Yorumlar

• Bu pek iyi olmadı açıkçası, ama siz de haklısınızdır kendi açınızdan..
  • İyi olmayan hangi bölüm belirtirseniz açıklamaya çalışalım. Bizce burda kötü olan bir durum yok çünkü?
  • yoo hayır tamamen benim planlarımla ilgili bir durum, kendi açımdan iyi olmadı, yoksa yeni sistemle ilgili bir sıkıntı yok.. :)
  • ben bilerek hesap numaramı simdi yazmadım kredinin birikmesini istiyorum bu ücret ödemede bir sorunu göstermez diye düşünüyorum dogru dimi
  • İstediğiniz kadar ücretinizi biriktirebilirsiniz. IBAN yazmayanları ödeme sistemimiz görüntülemiyor. Yazdınız zaman o aykı ödeme planı içine girecektir.
  • burda 50 TL alt odeme siniri cok yuksek..insanlar baktiklari falin karsiligini transfer ederek baska amaclarda kullanmaya basliyor..Kaldiki 50 Tl bu kadar falcinin gundem oldugu bu sitede bayagi bayagi yuksek bir rakam.Eskisi gibi 20 TL cekilmesi ve kredi transfer olayini kaldirmaniz en dogrusu..
  • Sonucta birde soyle dusunun masraf diye bahsettiginiz seyler bizim baktigimiz %100 luk falin ucretinin %60 ini aliyor olmaniza istinaden en fazla %10 nuna tekabul eder..bu yaptiginiz sey sahsim adina konusmam gerekirse tek tarafli bir bencillik olarak gorunuyor.
  • July 2013 düzenlendi
    Birçok şeyi kabul ederiz ama benciliği kabul etmeyiz.
    Biz %60 ını almıyoruz. Masraf dediğiniz şeyde % 10 değil. %95 i mobil ödeme ile dönen bir sistem burası.
    Mobil ödemede 100 TL nin % 18 i kdv % 25 i operatör komisyonu. % 40 sizin. Size verdiğimizin % 10 nunuda stopaj vergisi olarak ödüyoruz. Kalan paranında gelir vergisi var.
    Bunu defalarca yazdık ama vergi ve operatör komisyonları ödenmiyor gibi karşımıza çıkılıyor. Tellwe sokak arası falcıcafesi değil herşey kayıt altında ve kazandığı her liranın vergisini ve komisyonunu ödüyor.
  • benim merak ettiğim bir konu var tamam diyelim ki 50tl kazandım ne kadarı benim hesabıma yatacak? ya da örnek 1ay da 80tl birikti ödeme zamanında kaç tl hesabıma yatacak?
  • Tamamı hesabınıza yatacak. Ödeme de şu an için üst sınır yok.
  • yani 120tl kazandım net 120tl mi yatacak hesabıma? pek anlayamadım ne olur kusuruma bakmayın sevgili tellwecrew.......
  • Hesap kesimine kadar ne kazandıysanız o yatacak. Haziran 30 una kadar kazandıklarınız 15 Temmuzda hesabınızda olacaktır.
  • sevgili tellwecrew peki bizlere ödenen %40 yerine acaba %50 ödeme olamazmı?
  • Yukarda hesap detayları var. Vergi kısmını siz üzerinize almadıkça daha fazlası mümkün değil.
  • hımm anladım... peki o halde sadece bir öneriydi...
  • merhaba, iban ve tc kimlik no bilgilerimi yazmama rağmen ödemem yapılmamış görünüyor. bu konuda nerden veya kimden yardım alabilirim ?
  • ayrıca "bize ulaşın" sekmesinden ulaşmaya çalıştığımda sürekli hata verdi. sayfa ile ilgili bir sorun var da sanırım. bana ulaşabilirseniz sevinirim.
  • İnternet geçmişinizi silin veya başka bir tarayıcıdan girip bize ulaşına yazın.
  • Başka bir tarayıcı ve hatta başka bir bilgisayar üzerinden de denememe rağmen "bize ulaşın" sekmesi hata vermekte..
  • TellweCrew adlı kullanıcıya mesaj da attım. belki oradan yardımcı olabilirsiniz ?
  • Size mesaj atıldı. IBAN numaranız hatalıymış. Bize ulaşına yazın lütfen.
  • Uyarınız için teşekkürler TellweCrew. Mesajı maalesef göremesem de IBAN numaramı tekrar kontrol ederek girdim. "bize ulaşın" sekmesi 2 farklı bilgisayar, 3 farklı tarayıcıdan denememe rağmen hala hata verdiği için yine buradan yazmak zorunda kalıyorum :/ konuyla ilgisiz herkesten verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dilerim..
  • TellweCrew kullanıcısına ulaşabileceğim bir mail adresi varsa kayıt bilgilerimdeki mail adresimle ulaşabilir miyim?
  • Başka bir tarayıcıdan deneyin ulaşmayı.
  • Biz sanırım sorunu aşamayacağız sizinle..Ben hem iş hem evimden birbirinden farklı 3-4 bilgisayardan denedim. Ancak hala o sekme çalışmıyor. ayrıca sorunumu burada belirttim zaten. ödememin belirtilen IBAN nosuna yatmasında şu durumda herhangi bir sorun göremedim..Eğer hala "bize ulaşın"dan ulaşın denilecekse hesabım iptal edilsin artık lütfen !
  • Burası yazışma alanı olmadığı için bize ulaşına yazmanızı söylüyoruz. Herkesin rahatca ulaştığı iletişim formundan sizin neden mesaj gönderemediğinizi bilemiyoruz. Ödeme gününde doğru IBAN yazmadıysanız iadeniz bir sonraki döneme sarkar. Buradaki hesabınız sitemizdeki hesaba bağlı değil. Ayrıca foruma bakan ekiple muhasebe ekibi ayrı. Tam cevap alabilmek için siteden yazışmalısınız. İki mesaj gönderme yeri var. Biri mesaj kutunuzdaki alan diğeride bize ulaşın formu. İkisinden biri ile iletişim kurabilirsiniz. Ödemenizde bir sonraki dönem yapılır. Tabi doğru IBAN yazdıysanız.
  • Herkesin rahatça iletişim kurabildiği alandan benim neden mesaj gönderemediğimi asıl sizin yazılım ekibinizin bilmesi gerekmiyor mu? Ben de mühendisim, ilk defa böyle bir cevap alıyorum yazılım sorunu ile ilgili.. Her neyse her 2 kanaldan da denedim ulaşamadım. Bir sonraki döneme kadar fal bakımımı durdurdum. Bir sonraki dönem problemlerin çözülmesini diliyorum.
  • Biz iletişime açığız, dilediğiniz zaman tekrar deneyebilirsiniz.
  • '' BİZE ULAŞIN '' dediğiniz iletişim bölümü sanırım? Açıkçası ben ne zaman yazsam bana her konuda yardımcı oldu TELLWE EKİBİ çok teşekkür ederim. Ekip yapısı olarak çok memnunum ekipten....
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .