Üyelere verilen oy sorunu

November 2013 düzenlendi kategorisi Genel
Falcıların üyelere oy vermesini iyi sonuç alamadığımız için kaldıracağız.
Bunun yerine falcılara hayran oluma gibi falcılarda üyelerin hayranı olması özeliğini koymayı planlıyoruz.
Şu anki alınan 5 yıldızlarıda üyeye hayran olmuşsunuz olarak değiştireceğiz.

Sizde fal bakacağınız kişiye çok olumsuz almışsın yerine referans verilmiş hayranın olmuşl falcı yok diye dönüş yapabilirsiniz.
Bu hem hitap olarak hemde samimiyet olarak daha iyi olacak.
Daha önceden fal bakmadığım kişiler bakmıyorum demek yerine referansı sağlam olmayana bakmıyorum demeniz daha iyi olacak diye düşündük.
Uygulamayı kadameli olarak yayına alacağız.

Neden yıldızdan vazgeçtik derseniz? Yakın zamanda fark ettikki bir gurup falcı her önüne gelene 1 yıldız vermiş. Bunların rakip sitelerdeki burada da falcı hesabı açmış kişiler olduğunu gördük. Sitemizdeki fal baktırma potansiyeli olan kişileri sitemizden uzaklaştırmak için bunu akıl etmişler.

Yorumlar

• peki ben falına baktığım kişiye hayran olunca 5 puan mı vermiş olucam....
  • bırakın da ne diyeceğimize biz karar verelim küfür etmiyoruz argo kullanmıyoruz nezaket kurallarına uygun olarak reddi iade yapıyoruz.Herkese bakma zorunluluğumuz da yok.Onlar için kural varsa bizim içinde var bizde bu ailenin içindeyiz.Bunun için şikayet ediyorlarsa şikayet grubumuza uymuyor diyebilirsiniz.İki gün sonra referansımıza uymuyor dedi diye de şikayet alacaksınız bu defa ne değişecek.Bu kurmuş olduğunuz panellerin hepsi sizin için ayrı bir maliyet olacak böylece.Bir tarafı korurken diğer tarafı da korumalısınız.Alıcı ve satıcının birleştiği pazar dengeyi kaybederse sonuç yine kötü olur işin içinden çıkamassınız.O değilde bence kadınlar kulübü yönetimine ulaşıp sizi orada asıl karalamaya çalışanlara yönelik bir yasak koysanız daha iyi olur diye düşünüyorum..Saygılar
  • şöyle yapsak bazı kişiler var gerçekten art niyetli onları sadece falcıların görebileceği yerde yazsak yani şu kişide problem yaşadım diye çok kişi yaşıyorsa bu problemi o zaman o kişiye fal bakılmaz bende görüyorum çok kişi bir vermiş ama sorunsuz insanlar problem yok ama bildiğim bi falcı vermişse o puanı bir bakıyorum gerçekten hak etmiş bende keşke bakmasaydım dediğim oldu
  • Lütfen empati kurarak fikirleriniz paylaşın.
    Kullanıcılara oy verme işini çoğu falcı doğru ve yerinde kullanmadı. O nedenle değiştirmek zorundayız.
    Falcıların kullanıcılar hakkında bir yerde mesaj bırakması olamaz. Verdiğiniz yıldızlar bile onlar için ciddi merak ve sorun oluştuyor. Birde onlar hakkında yazılacakları düşünemiyoruz bile. Fal baktıran falcılarda onlar hakkında yazdıklarınızı görecek ve kıyamet kopacaktır.
    Hayranlık / referans olma işini daha doğru kullanabiliriz. Sistemimiz sadece olumsuz oyları kaldıran bir sistem değil. Sizlere referans olacak başka şeyler de düşünüyoruz.
  • bana olumsuz puan veren üyeye örnek veriyorum 4puan vermiş üye bana bende ona 4 veriyorum verdim de....zira üye hem yorumu beğenmiyor hem hakaret ediyor hem de soru soruyor nasıl olacak bu böyle?olumlu oy verene bende olumlu oy veririm,amma sırf iade almak için binbir bahane ile gelen art niyetli kişileri nasıl engelleyeceğiz benim fikrim şu hem biz falcılarda oy vermeye devam edelim hemde hayran ol kısmını deneyelim bakalım iki uygulama nasıl olacak bir arada.....
  • Bizde keskin bir geçiş düşünmüyorduk. Önce ek bu uygulamayı açıp ardından tutmazsa kaldırmayı düşündük ama yapboz tahtasına dönmekte istemiyoruz. Bu arada Hayran olmak yerine referans olmak daha hoş geliuor kulağa. Mantık olarakta iyi duruyor. Başka falcılarada iyi bir falsever olduğunu duyurmak. Falcılar içinde güvenli olacaktır.
  • September 2013 düzenlendi
    bence oylama daha iyi bir uygulama sistemi.....ama sizde referans diyorsunuz onuda deneyelim o halde.....
  • Bir önemli duyuru. Üyelere sen 1 puan almışsın demeyin. Uygun olmadığınızı söyleyip bırakın lütfen. Sonrasında çok fazla sorun yaşıyoruz. Oylarını görmek istiyorlar haliyle. Oyları gösterdiğimizde de birçok kişi polemiğe girecek. Oylar size özel kalmalı.
  • evet kesinlikle buna katılıyorum 1 puan almışlara bakmıyorum cümlesi hoş olmuyor ayrıca dediğiniz doğru oylamalar sadece bizim ve yorumcu arkadaşlarımız arasında kalmalı o zaman kurulan panelin mantığı kalmıyor.
  • bence bu konuda BİLGİLENDİRME kısmına ana sayfamıza bir uyarı koyabilirsiniz 1 puan almışlara bakmıyorum demeyiniz aksi halde şikayet grubu sayacağız diyebilirsiniz.Bunun yerine sizinde dediğiniz gibi artık "referansınız yeterince kuvvetli değil,referansınız düşük,ya da henüz hiç referansınız yok bu sebepten reddi iade yapıyorum gibi cümleler olsa sizce nasıl olur."Ben bunu kullanmaya başladım örneğin
  • Giriş sayfasını değiştirip bilgilendirmeleride orada daha iyi bir şekilde paylaşmayı düşünüyoruz.
  • Üyelere verdiğimiz oyları, üyeler de görebiliyor mu?
  • Üyeler verdiğiniz oyları göremiyorlar. Sadece falcıalr üyelere verilen oyları görebilirler.
  • KESİNLİKLE KALDIRILMAMASI LAZIM ! zaten üyeler kendilerine verilen oyları görmüyor. Bu neden sorun olsun ki? Ben Yorumcu arkadaşlarımın verdiği puanla 2 kişiyi reddettim ve bu kararın ne kadar doğru olduğunu gördüm... Karşımdaki insanın psikolejik sorunlarının olduğu ve ne dersem ne söylersem söyliyim anlamayacağını gördüm. Hayran ol butonuyla biz hiç bir şeyi anlayamayız. Lütfen biraz düşünce ve fikirlerimize saygınız olsun. Bunu da biz karar verelim değil mi? Üyelerin göremediği bir puan durumu ne kadar kötü olabilir ki? Lütfen bunu yapmayın... Eğer başka sitede üyeliği bulunup burada da falcılık yapan var ise bunları sistemden uzaklaştırın. Kesinlikle bunu doğru bulmuyorum.Eğer düşünce ve fikirlerimize saygı duyulmuyorsa emin olun bu siteden çoğu yorumcu arkadaşım memnun kalmayacak ve siteyi bırakacaktır. Çünkü huzurlu ve güzel bir ortamın olması gerekiyor yorumcu olarak, Bu ortam sağlanmıyorsa burada yorumcu olmamızın hiç bir önemi yok....
  • Oylamayı kapatmıyoruz başka eklentilerle geliştireceği ama öncelikli işlerden sıra gelmiyor. Bir ara birileri promosyon bakıp önüne gelene olumsuz verdi. Sanırız rakiplerden yada dengesiz birileri bunu yaptı. Bu nedenle müşteri kaybetme tehlikemizde var. Bunlarıda öngörüp ona göre bir sistem geliştireceğiz.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .