Mobil Ödeme Komisyon Artışı

March 2015 düzenlendi kategorisi Genel
Bugün kötü bir haber aldık Turkcell mobil deme komisyonunu fal içerikleri için %25 den % 40 a çıkarmış.
28 Ağustos itibariyle de yeni oranlara geçeceklermiş. Yönetimimiz durumu değerlendiriyor. Ödemelerimizi büyük bir çoğunluğunu Turkcell ödeme ile alıyoruz. Ayrıca diğer operatörlerde bunu görüp peşi sıra arttırıma gideceklerdir.
Bu durumda gelirimiz ciddi bir orada düzecek tabi falcılara dağıttığımız ücrette düzecek.
Sizlerin ve bizlerin mağduruyetini en düşük düzeyde olacak şekilde planlayarak sizlere yeni oradan ve ücretleri bildireceğiz. Bilginize...

Yorumlar

• 28 ağustostan önce bakmış olduklarımızda düşme olmayacak değil mi?
  • Komisyon oranınız biraz düşecek ama telafi etmek için fal ücretlerini yükselteceğiz. Başlangıcda müşteriler biraz uzak durabilir ama sonrasında tekrar eski düzene girecektir diye umuyoruz.
    Oranlara karar veriğimizde buradan yayınlayacağız. Hesabınızdada göreceksiniz.
    En geç 1 Eylülde geçmiş olacağız.
  • Önceki baktıklarınızdan kesinlikle düşme olmayacak. 1 Eylülden itibaren bakacaklarınızda yeni oran devreye girecek.
  • 10 tl üzerinden hesaplayarak cevaplıyorum. Ben 10 tl karşılığı bir fala bakıyorum ve bunun sadece 3 tl'Sini alabiliyorum. Parmaklarımın acıdığını biliyorum. Falcı arkadaşlarım ve ben kesinlikle bu kadar düşük bir ücreti hak etmiyoruz... Sitem etmiyorum ben bu siteden sizler sayesinde kazanıyorum fakat buna bir çözüm üretilmesi gerekiyor.
  • August 2014 düzenlendi
    10 TL lik falda 4 TL alıyorsunuz.

Site alışverişlerinin büyük bir çoğunluğu mobil ödeme ile oluyor ve Turkcell gibi bir kuruluşa itiraz etme şansınız yok.
    Oyunlarda Turkcell in komisyonu % 60 bunuda istemeyede kalkabilirlerdi. Ozaman mobil ödemeden vazgeçip insanları kredi kartına yönlendirmek zorunda kalırdık.

Site kazanç dağılımı ve vergileri birkez daha hatırlatalım
    Her 100 TL lik alıverişin
    % 25 i operatör komisyonuydu şimdi bu % 40 oldu
    % 18 KDV (mobilde ve diğer ödemelerde herzaman ücrete dahildir)
    % 10 'u stopaj (bankaya gönderdiğimiz ücretleriniz için vergiyi biz ödüyoruz buna stopaj vergisi deniyor)
    % 40 da falcılara ödeniyor

Eski toplamda % 93 ü dağıtıp Kalan % 7 sininde gelir vergisini veriyorduk. Bize yaklaşık % 5 kalıyordu.
    Yeni Oranla % 108 dağıtılacak. Tabi % 40 veremeyiz artık.

Paylaşım oranınızı azaltacağız ama fal fiyatlarını yülselterek eski kazancınıza yakın kazaçlar elde etmenizi sağlayacağız. Tabi kullanıcılar rahatsız olup biraz uzaklaşacaklardır ama umarız uzun bir süre almaz dönmeleri.

Aradaki farkı Turkcell ve operatörler kazanacak bizler ve sizlerdende alarak.

ve lütfen paniklemeyin halledilmeyecek bir konu değil bu.
  • Paniklemek değil :) Bu arada yanlış yazmışım 3 tl yerine 4 tl olucaktı orası. Ben sitenin en çok gelişmesini isteyenlerden biriyim. Şu an bile insanlar 10 tl olduğu için pek yaklaşmıyor. Daha ucuz fal peşindeler. Kaybeden de bizler oluyoruz... Enerji uyumsuzluğu sonucunda kimileri 1 puan veriyor ve sonuç olarak geride kalan bizim acıyan parmaklarımız oluyor :) Ama tellwe ekibi olarak bu soruna bir çözüm üreteceğinize eminim. İyi çalışmalar.
  • BayanDesia ya kesinlikle hak veriyorum.. Komisyon oranlarını konusunda haklısınız ancak bu siz de bizlere de haksızlık diye düşünüyorum. çünkü zaten düşük oranlara bakılıyor. Fal ücretlerinin artması başka sistemlere prim verecektir. İnsanlar cep telefonu uygulamaları indirip bedava fal baktırmaya başlamışlar.. Belki kredi kartı ya da paypal ödemeleri gibi yollara başvurulması çözüm olabilir.. yani umarım olur :) olmazsa da artık kısmette ne varsa o olacak :)
  • Kısmetimiz açık :) Tellwe hergün bir öncekinden daha iyi oluyor. Daha iyi olacak merak etmeyin. Sadece biraz sabır...
  • yaa sabirrrr:)))
  • Fal ücretlerini kısmi olarak arttırdık.
    Sanal fincan 3 kahve 5 diğer fallar (tarot, katina, klebek, el, iskambil) 7 kredi oldu.
    Özel fallarda minimum 7 den başlıyor. Özel falları 10 krediden başlatmayıda düşündük ama henüz başka nedenlerden dolayı uygulamadık.
    Falcıların yeni oranınıda hafta sonu belirleyeceğiz.
  • Mobil ödeme şirketimiz aracılığıyla itirazlarımızı gönderdik ama kabul olmadı. Turkcell açıkladığı gibi %40 olarak oranı değiştirdi. Bizde hafta sonu son değerlendirmeyi yapıp Pazartesi falcıların yeni oranını açıklayacağız.
  • Yapabildiğimiz en iyi oran olarak Falcı kazanç oranını %30 olarak belirledik. Umarız diğer operatörlerde Turkcell gibi bir orana gitmezler. Bu oranı korumak için çeşitli düzenlemelerde yapacağız. Gelişmeleri buradan ve finans sayfanızdan izleyebilirsiniz.
  • Bazı arkadaşlar Turkcell in oran artışından dolayı anlamsız bir şekilde bizi suçluyorlar.
    Bu kararı alan Turkcell. Ödemelerin %40 ını alan Turkcell ve bize bu oranın içinden ayrıca bir bedel ödenmiyor.
  • Mecburen falcı kazanç oranını %30 a düşürdüğünüze göre ozaman falcı ödemesi alt sınır olan 50 tl yi de düşürmeniz gerekmektedir.ve ayrıca falcı ücretleri maksimum 50 tl de bunun sınırını yükselterek sınırı 100 tl ye çıkarmanız isteyen kişilerin fal bakım ücretlerini yükseltmelerini sağlayarak kaybımızı bu şekilde kapatmayı sağlamanız benim nacizane fikrim.yarın birgün turkcell %50 yaparsa bizim oranlarda %20ye mi düşücek!!!burada bizim karımız ne olucak veya her böyle durumda zarara mı uğruyacağız..???
  • yani sadece falcı oranlarını düşürmek güzel bir çözüm olamaz o sadece sitenin ana kadrosunun zarar görmesini engeller..burada falbakımı yapan kişileride zedelemiyecek bir çözüm site yönetiminden beklemekteyim..
  • September 2014 düzenlendi
    cok fazla dusmus pek begenmedim acikcasi.baska cozumler bulunmali acilen.fiyatlari yukselttim ama yazik musterileri de zorlar bizide.!!hydra ya katiliyorum 50 tl den daha da yukselsin...
    turkcell bunu yapiyo anladim lakin vodafone veya aveadan yollayanlarindami bize yolladiklari ayni dusuklukten geliyo.??
    buna baska bir cozum bulmalisiniz bence sahsen bu ucret cok komik.anca bize 3 4 satir verin 30 liradan bize kalan 9 tl lik 3 4 satir yazipyollayalim.!!!!
  • ozel olarak koydugumuz bakim cesitleri var.en azindan ozel koydugumuz fallarimiz in fiyati daha yuksek oranda kazanc saglamali.suan ben 50 liralik su falimdan 15 tl kazanacaksam eger inanin bu cok buyuk zarar benim icin.suan tum fallari en ust seviyede tutmaya calisiyorum lakin ozel bakimlarimiz bizi ust seviyede tutan.bu sebeple ozel bakimlara en azindan care bulunmali sayin tellwe crew.
  • Şu an bir geçiş dönemindeyiz. Öncelikle sizlerin yanında olduğumuzu unutmayın lütfen.
    Turkcell mobil ödemeye alternatif ödemeler gündemimizde. Şu an havale ile kredi alımı üzerinde çalışıyoruz.
    Gelişmeleri buradan aktaracağız.

• tellwe.com sitesi ekibinin her daim yanimizda olduguna sahsim adina eminim.bu durumun operator kaynakli olup herkesisikintiya soktugundanda suphem yok...insallah guzel seyler olucak.kolay gelsin...
  • Sizi anlıyorum ancak ben arkadaşlara katılmaya devam ediyorum. Mercury söylediği gibi yalnızca Turkcell den ödeme kabul edilmiyor sisteminizde.. Bildiğim kadarıyla diğer operatörler, paypal ve kredi kartı ile de ödeme alınıyor. Yalnızca bir operatör yükseltti diye diğerleri de yükseltmiş gibi düşürülen bu yüzdelik dilim pek adil gelmedi bana.
  • September 2014 düzenlendi
    Büyük bir yüzdelik dilim Turkcelle ait diğer operatörlerde yakın zamanda yükselteceklerdir diye düşünülerek bu oran belirlendi. Sürekli oran değiştiremeyeceğimiz için orta bir değer bulundu. Turcell %15 arttırdı bizse %10 yaptık. Diğer operatörlerin oranları netleşince ve ödeme yöntemlerini eklediğimizde finans raporlarına bakıp gerekeni yapacağız. Turkcel 5 gün önce bildirdiğinden yeni ödeme yöntemleri ve diğer operatörlerin durumlarını belirleyecek süremiz olmadı ve lütfen adil değil demeyin diğer sitelerin ne yaptığını bilmiyoruz ama ticaret için vergisiz %30 gerçekten çok iyi bir rakam.
  • Selamlar,
    Zaten Turkcell hep uckagıtcıdır. Dıger opartorler gecme ımkanı yokmu; vodafone ve avea kurumsal ıle daha uygun kurumsal iş anlaşmalar yapabılırsınız bence.
  • Diğer operatörlerdende mobil ödeme alıyoruz. Mobil ödemede operatör tekeli mevcut. Turkcell abonesi Avea veya Vodafone üzerinden ödeme yapamıyor. Yapsa süper oalcak mevcut komisyonlarında altına inerler ozaman.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .