İade Koşullarını Güncelliyoruz

August 2016 düzenlendi kategorisi Genel
İade koşullarında yeni bir düzenleme yapmak istiyoruz. Düşüncelerimizi sizlerle paylaşıp yorum ve katkılarınızı aldıktan sonra önümüzdeki ay yayına almak istiyoruz.

İade koşulları 2016
- Kullanıcılar fal bakımını beğenmezse istedikleri zaman fallarını iptal edip kredini iade alabilirler.
Bu işlemi kendilerinin yapabileceği bir alanları olacak. Yönetimden ve falcılardan bağımsız olarak iade alımlarını kendileri yapabilecekler.
- Kullanıcılar İlk seferinde tam, sonraki iadelerde harcanan kredinin yarısını geri alınabilir.
- İadesini alınan falın oy ve yorumları sistemden kalkar.
- Kullanıcıların her 10 günde 1, toplamda da 3 iade alma hakkı vardır. Bu haklar her yıl yenilenir.
- Yorumu ve/veya oyu sayfalarında istemeyen falcılar falları iade edebilir.
- Falcıların sınırsız iade hakkı vardır. Ancak fal iade hakkı dolmuş olanlarda kredi iade edilmez. Sadece yorum ve oy sistemden silinir. Falı iade eden falcı kullanıcının iade hakkı bitmiş olsa da iade ettiği falın ücretini alamaz.
«13

Yorumlar

• Kullanıclar toplamda 3 iade hakkına sahipse bence güzel bir uygulama olmuş. Bu seçeneklere kullanıcının iade hakkının kalıp kalmadığını fala bakmadan önce görebilirsek çok iyi olur.
  • İade haklarını gösteremeyiz. Kullanıcıyı aldığı yada almadığı iadelerle yorumlamak hatalı olacaktır.
  • Merhabalar benim çok güzel bir fikrim var mesela bir kişi falı beğenmedi ve falcı falı iade etti. İade edilen puanla tekrar fal baktırdığında o fala yıldız veremesin.
  • bir de falcılara ait özel fallarda iade hakkı sadece falcı da olmalı. Özel falların bakımı daha uzun ve iade hakkını farklı amaçla kullanmak isteyenler olabilir. Bunun önüne geçilmiş olur. Bizlere de haksızlık olmasın.
  • @falciana İade edilen kredi ile birden fazla fal baktırabilir o kredinin üstüne yeni krediler alabilir o nedenle kontrolünü yapamayız.
    @taraca kullanıcı ve falcıları karşı karşıya getirmemek için iade hakkı olan kullanıcılara direk iade hakkı vermek daha doğru geliyor. Öbür türlü tartışmalar ve kavgalar olabiliyor. Sistemde bu mesajlar yüzünden meşgul oluyor.
  • Bir çok kullanıcı iade alacaktır. falı beğenesede beğenmesede bu durum falcıları ciddi anlamda zor duruma sokacaktır. sistemin daha çok meşgul olacağından emin olabilirsiniz. bu güncellemeyi isterseniz gözden geçirin. 30 krediye fal bakan biri olarak söylüyorum. düşük oy alsamda kendimden emin olduğum için krediyi iade etmiyor. falcının isteği olmadan böyle bir durumun olması büyük haksızlık olarak görüyorum lütfen gözden geçirin bu sistem falcıları bitirir.
  • TellweCrew iade konusundaki düzenlemenizi falcıları düşünerek degil üyeleri düşünerek yapmanız bize haksızlık oluyor.İadesini kendisi yapabilecekse bunda falcıların zararı cok olucak. Fazladan fal baktırabilmek,farklı şeyler duyabilmke için zaten kasıt olarak iade istiyor kullanıcı siz bunu tamamen onlara bıraktıgınızda begense dahi eline böyle imkan oldugu için kredisini geri alıcak her seferinde bence asıl bu durum falcılarla üyelerin arasında kavgaya çok neden olur 10gün iade süresi çok fazla 10 gün hususi fala oylama yapmayıp bir kaç gün sonrada kredisini geri alan kullanıcı falcıyı cok magdur bırakıcak ve bu şekilde sorunlar yüzünden belkide cok falcı bırakmak zorunda kalıcak.10gün yerine 3,4 gün olması daha iyi diye düşünüyorum Madem iade alınabilme olucaksa ozaman fallar incelensin falı begense dahi begenmeyen üye çok gerek görülürse siz iade edin kullanıcıların kredilerini geri alabilecegi buton olmasın lütfen
  • BENDE FALCI ARKADAŞIMA KATILIYORUM .. UMARIM SİTE YÖNETİCİLERİ BU YAZILARIDA DİKKATE ALACAKLARDIR..
  • Peki üyeler hesaplarına fazla kredi yüklemeden beğendikleri halde falları geri iade edip,iade hakkı dolduklarında ise sürekli yeni hesap açıp iade etmeye devam ederlerse nasıl olacak? :-*
  • evet falcılar için bu haksızlık olacaktır sertan10 beyinde söylediği üzere falseverlerin hepsi iyi niyetli değildir ve bu durum kullanılmaya çok müsait olacaktır bu uygulama ile çoğu falcının başka fal sitelerine kayması olağan olacaktır. Çünkü herkes burada emek veriyor ve bunun karşılığını almalı. Karşı taraf beğenmedi ya da duymak istediklerini duymadı diye bu emek yok sayılmamalı. Ben diğer siteler gibi falcı korumalı bir uygulama olmasını tercih ederdim.
  • Yorumcu arkadaşlara katılıyorum.İade hakkının kullanıcının insiyatifine bırakılması,mutlaka suistimallere sebep olabilecektir.Birçok kullanıcı hak yemiyor bunun bilincindeyim.Ama nadir de olsa hak yiyen,sorunlu kullanıcılar olabiliyor.Bunlara karşı tedbir amaçlı,eskiden olduğu gibi,iade hakkının yorumcuların insiyatifinde olması gerekir, diye düşünüyorum.
  • Şahsi fikrim bu konuda çok esnek olmayın,bence sadece sitenin kendi kontrolünde olmalı müşteriye bırakılmamalı.Ekibe ulaşıp falın incelenmesinden sonra kanaat getirilirse yönetim iade etmeli.Sonuçta iade istenmesi içinde geçerli bir gerekçe olmalı.Kimse ben beğenmedim bana uymuyor diye iade verilmemeli.Bu işi sırf kurnazlığa dökmüş olanlar var.Falda teknik hata vardır,yarım gitmiştir,imla hatası fazladır tamam bu bir gerekçe olabilir.Ama bana uymadı dedikleri şey zaten bir FAL.Size kalmış ama sizin kontrolünüz dahilinde olursa daha sistematik olur
  • diğer fal sitelerinde bunu zor yaparlar arkadaşlar,açın birinin ön yazısını okuyun bakalım katı kuralları var hepsinin ,kendileri inceliyor iade yapıyor,armutla elmayı ayırmakta kolay değil ama yönetim kendi devr alırsa bence ortak bir mutabakaya varmış oluruz nacizane
  • Yorumlarınız için teşekkürler.
    Öncelikle şunu unutmamak gerekiyor. Tüketici yönetmeliği gereği herkes ücretini bir kereliğine iade alabilir.
    Bu nedenle iadesiz incelemesiz ilke seferinde iade yapmak zorundayız. Bu yasal bir zorunluluk.
    Şimdiye kadar kesinlikle iade istiyorum diyenlere hesap kapatma şartı ile son fallarının kredisini verdik. Bunlarıda falcılara yansıtmadık.
    Burda karara bağlamamı gereken sonraki iadeler 2 mi olsun 3 mü olsun. Falcımı iade yapsın kullanıcımı kendisi alsın. ücretin tamamımı iade edilsin yarısımı gibi konular.
    Kullanıcı ile falcıları karşı karşıya getirmeden, otomatik formlar üzerinden, kurallar dahilinde herkesin kendi işlemini yapabilmesini sağlamak amaçlı bir güncelleme yapmak zorundayız.
  • merhabalar, bence olması gereken yorumcu iade hakkına sahip olsun ve ücretin yarısı ödensin böylece yorumculara da sahip çıkılmış olunur iyi çalışmalar..
  • falcılar ciddi anlamda zor duruma düşücek 50 tl ye fal bakan bir falcıya günde 3 fal geliyorsa bunun 2 tanesi geri gidecek. gerçekten çok saçma ozaman şöyle bir zorunluluk getirir kullanıcılar oy kullanmadan falcılara soru sormasınlar öğrenmesi gerekeni öğrenip iade alacaklarından eminim art niyetli olmayan insanlarda dahi bunu yapacaktır. Oykullanmadan yorum kısmında soru sormasınlar
  • Bunu haksızlık olarak görüyorum ben fazlasıyla cünkü falcı olan biziz emek veren bakan fal baktıran iade alıcak böyle olmamalı bazı kredisini geri almak için kullanıcılar günler sonra bile kötü oy verirken 10 günlük sürede günler sonrada her birinin geri iadesini aldıgını düşünürsek en az biz kadar sizde zararlı cıkarsınız oy vermeyi bilmeyen kullanıcıların o butona bastıgını düşünürsekte kazanç kaybınız sizinde bizimde fazla olur cünkü iade alabilme süresi 10 gün ve 3 kere bu oldukça kötü
  • BURUMU ŞÖYLE GÜNCELEYE BİLİRSİNİZ. FALCILARINDA KULANICILAR GİBİ İADE HAKLARI OLSUN ÖRNEK OLARAK : BENDEN EN FAZLA AYDA 2 TANE FAL KREDİSİ GERİ ALINA BİLSİN EĞER HAKKIM DOLMUŞSA İADE EDİP ETMEMEK BENİM KARARIM OLARAK KALSIN. BU DURUMU MUTLAKA GÖZDEN GEÇİRİN HER KULLANICIYA BU HAKKI VERİRSENİZ. TELLWE KAZANCINDAN BİRŞEY KAYBETMEZ FAKAT FALCILAR KAZANÇ OLARAK DİBE VURURLAR. DESTEKLEYEN ARKADAŞLAR OLURSA YENİ KONU AÇACAĞIM
  • merhabalar, iade hakkı 2 gün olmalı bakan ve baktıran olarak bence olması gereken yorumcu iade hakkına sahip olsun ve ücretin yarısı ödensin böylece yorumculara da sahip çıkılmış olunur diğer türlü herkes iade isteyip durur iyi çalışmalar..
  • February 2016 düzenlendi
    Iade hakki falcilarin insiyatifinde kalmali bence de.Musteriler kendileri iade alabilirse ayni krediyle birden fazla fal baktirabilmek icin bu isi cocuk oyuncagina cevirenler olacaktir.Biz butun emegimizle bir fali yorumladiktan sonra bir bakacagiz ki falin parasini alamamamisiz.Butun emeklerimiz bosa gitmis olacak.Musteri faldan memnun kalmamis olabilir ama iade hakki falcilarda kalirsa en azindan musteriyle konusup halledilebilir; belki ucretsiz ikinci bir fal hediye edilebilir telafi olarak
  • Angelica < aynen katılıyorum arkadaş iade hakkı yerine ücretsiz fal baktırma hakkı verin tekrar yorumlayalım buda mantıklı
    Bu şekilde bi değişiklik tamamen haksızlık olur . Açıkçası o kadar çok insana denk geldim ki ,falcı falın tutup tutmadığını nerden bilecek benimle mi yaşıyo sanki , hem fal baktırırım , hem paramı iade alırım oh mis kafasında olan , ve bu insanlar bi şekilde deşifrede oldu . Fal iade şu an kullandığımız haliyle gayet makul , insiyatifi kullanıcıya bırakmak falcıya haksızlık olur . Zaten iadesini isteyene eğer haklıysa iadesini yapıyoruz . Biz burda çok emek veriyoruz
  • Yorumlarınızı okuyor ve değerlendiriyoruz. Aklınıza gelenleri yazmaya devam edin lütfen. Bizde sizlerle fikirlerimizi paylaşacağız ve herkes için en uygun olabilene karar vereceğiz.
  • bende arkadaşlara katılıyorum daha öncede iletiştim özel fallarda iade hakkı bizde olmalı, 40 , 50 tl'lik fallar var. Burada kullanıcı iade aldığı zaman bize haksızlık olur. Zaten müşterim memnun olmadığı zaman ben iadesini yapıyorum, bu nedenle özel fallarda iade hakkı sadece falcılarda olmalı.Kullanıcılarında diğer fallar için 2 iade hakkı olmalı, 3 çok fazla.
    TellweCrew fikirlerimizi sizinle paylaşıyoruz fikrimizi paylaştıgımız gibi yorumcu arkadaşlarımla beraber fikrimizede önem verip bizi zorluyacak karara varmaz ve bu görüşlerimizi hem sizin hemde bizim adımıza daha iyi olacagı için aksi halde sizde bizde zorda kalmıyalım fikirlerimizi önem verdiginiz gibi gerçekleştirirseniz çok iyi olur
  • bence biraz adil olmayan bir uygulama bu durumu kötüye kullanmak isteyen birsürü insan olacaktır
  • Durumu kötüye kullanmak isteyenlerin biri sonunda banada 1 verdi bugun 0 açılmış hiç fal baktırılmamış. bir kullanıcı ben iade etmedigim için yorumunu dikkate almıyorum cünki emek verip uğraşıyorum sırf kötü oy verdi die bana fal gelmemezlik yapmaz. iade hakkı olmuş olsaydı ücretini geri alacaktı art niyetli olmayan kişiler bile bunu yapacaktır bilginize. ÖRNEK DUVARIMDA 337 falda kötü oy almadım 338. de verdiler bu kişiler iade hakkı gelirse bütün falcıların zamanlarını boşa harcıyacaklardır.
  • Karara varılmamışken son fikrimide ekleyim,şimdi ben ayşeye fal bakıyorum okey,arkadada 2 müşteri daha var.Ayşe döndü iade istedi yada bir şekilde iade yapıldı.E ne oldu geriye b ve c kişisi kaldı.A bir baktım ki onlarda iayşeye bakarken gitmiş sabredememiş.Ne oldu benim kazanç puff :)
  • WOMENN AGZINA SAĞLIK CANIM
  • İade güncellemesi yaparken iade kontrol sistemini de revize edeceğiz. Yeni kullanıcı açarak yeni iade peşinde koşanları sadece kullanıcı adından değil. Ödemelerdeki kayıtlarından da kontrol edeceğiz.
    Bizim için öncelikler şunlar:
    1- Amacı sadece iade almak olanları belirleyip bunlara fırsat vermemek,
    2- Falcıların moralman performansını düşürmemek, Tellwe de kalmalarını sağlamak. Bu madde çok önemli çünkü çok iyi falcılar geldi ve bazı kullanıcılar sırf iade almak için bu falcıları soğutup uzaklaştırdılar.
    3- İadeler sırasında tartışma yaşamamak, Bu tartışmalarda kavgalar çıkıyor, işler seni mahkemeye vereceğime kadar gidiyor.
    4- İşlemlerin otomatik yapılması sağlamak, destek ekibine iş çıkarmamak.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .