Sitede karalama kampanyalarına karşı düzenlenmesi gereken şeyler

April 2020 düzenlendi kategorisi Fallar
Ben bu sitede 3-4 yıldır varım... Site yönetimi gerçekten ilgili ama sitede bazı konulara el atılması lazım...
Aşağıda bir arkadaşında dediği gibi başka sitelerden gelip puanı yüksek olan falcılara fal yollayıp 1 yıldız verip çok saçma yorumlar yapılabiliyor... Çünkü falı yolladıktan 5-6 saniye sonra 1 yıldız verene kendim şahidim kaç kez başıma geldi.... Özellikle kullanıcıların iade hakları dolmuş 5-10 hatta daha fazla kişiden 1 yıldız alan insanlar var...

Bundan dolayı nöbet fallarında atıyorum 40 dakika içinde yorumlanması gerekirken bunun ilk 10 dakikasında iade hakkı olmalı

Yada belli yıldızın altında kişilere şartlı fal yollayabilelim nöbet fallarında...

En büyük meselelerden biri ise fal iadesinde hakkı dolmuş kullanıcılar oluyor zaten buradan belli oluyor nasıl bir kullanıcı olduğu... Ondan dolayı iade edemiyoruz iade hakkımız olduğu halde... Buna mutlaka bir çözüm bulunmalı... İade hakkımız olduğunda iade edelim gerekirse paranın tamamı siteye gitsin....Ama mutlaka bir çözüm bulunmalı...

Bu tip olaylar çok yorduğundan dolayı biraz dinleneceğim... Hani çok moral bozuyor durduk yere bu tip şeyler...Eminim benim gibi bir çok arkadaş bu durumla karşı karşıyadır...

Hani siz iyi yönetiyorsunuz hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim ama bu tip düzenlemeler şart.....Görüşmek üzere...

Falcı arkadaşlarda yorum yaparsa iyi olur.....
«1

Yorumlar

• Kesinlikle Nalan Hanıma katılıyorum.Ben daha bir buçuk aydır falan kullanıyorum uygulamayı. Bu süreçte bile birkez yaşadım bunu.Yapan arkadaş anladığım kadarıyla sıkça yapıyor bu durumu çünkü iade hakkı dolmuştu. Site yöneticilerine gerekli mesajı atıp iade etme isteğimi de bildirdim. Ancak kurallar net olarak bu gibisinden bir geri dönüş aldım. Maruz kalınan durum gerçekten üzücü. Bir anlamda emeklerinizi çöpe atıyor herkesten iyi pıanlar almışken verilen o bir puan. Bende bu konuda birşeyler yapılması gerktiğini düşünüyorum. Tabiki müşteri ya da danışan olarak gelen kişiler bu insanlar deneyimlerini puanlamaları gerekiyor. Ancak sitenin bizler için de bir çıkış yolu yaratması gerekli bence. Benim açıkcası enerjimi etkiliyor ve işimi yapamadığımı hissettiriyor böyle durumlar. Ve bununla bağlantılı başka insanlara bakarken bazen zorlandığımı hissedebiliyorum. Ayrıca gerçekten bazıları eleştirilerini çok çirkin bir üslupta belirtiyorlar.
  • Evet Nalan hanımın haklı olduğu bir detay var..
    Başka fal sitelerinden gelip özellikle 1 yıldız verenler olduğu rivayetini duyuyorum..Ne kadar doğru bilemem...Sadece bazı insanlar duymak istediklerini duyamadıklarında bence düşük yıldız veriyorlar..Ben de 4 yıldır bu sitedeyim..Bu kadar süre içerisinde bir ya da iki fal iade ettim..Düşük puan verenleri umursamıyorum ki düşük puan veren kişi sayımda bu kadar süre içerisin de 10 kişi olmamıştır..
    "Hiç iade hakkın dolmuştur,başka iade hakkın yok durumuyla karşılaşmadım"İade yapmamı gerektiren bir durum olmuyor..
    Ben sadece ortalamanın yükselmesi için 50 yorumda bir güncellenmesini yanlış buluyorum..50 kişi kotası düşürülmeli bence..
    Puanlama ile ilgili bir gücelleme olmalı....
    Tüm yorumcu arkadaşlara ve Tellwe sitesi çalışanlarına kolay gelsin,sevgiler..
  • Bende sadece bir kere karşılaştım bı durumla ama ben gün içerisinde aynı anda başka işlerimi de yürüttüğüm için çok giremiyorum. Bu fal olayını işi olarak yapan çok fazla insan var ve onlar gün içinde çok daha fazla bakma durumunda oluyorlar. Sıkıntılı bir durum gerçekten. 50 kotasının düşürülmesi güzel bir seçenek olabilir. Arkadaşıma katılıyorum. Mesela benim sadece bir kere verilen o bir puan yüzünden ortalamam 98' e sabitlendi mesela. Dediğim gibi ben bunu ek bir gelir gibi yapıyorum. Ama bunun bir olarak olarak yapan çok insan var ve bu mağduriyetin giderilmesi gerekiyor.
  • En azından içinde bulunduğumuz süreç içerisinde 50 kotanın düşürülmesi gerekiyor Monay arkadaşımında belirttiği gibi..biri 4 yıldız verdi diye günlerdir 98.6 yım.. Bu konu için ayrıca bir başlık mı açmamız gerekiyor..Bende ek iş olarak giriyorum buraya 4 yıldır da buradayım..10 kişi olmamıştır düşük yıldız veren..Ya da site sürekli düşük yıldız alan kişlerle,yüksek yıldız alan kişiler arasında farklı bir uygulama mı yapsa? Başarı ortalamasına göre bir değerlendirme yapabilirsiniz..
  • 5 yıldız veriliyorsa 5 kişinin ortalaması alınmalı... 50 kişi gerçekten çok fazla...Hadi 10 kişiolsun.... Azizenin dediği gibi çok saçma puan var... Geçen gün benim yorumlarıma girin abla harikasın herşeyi bildin çok teşekkür ederim deyip 2 yıldız verenler var...Yönetimede yazdım onlarda o kişiden haber bekliyorlardı...Boşu boşuna puanım düşüyor... Ki 50 kotası düşürülmesi lazım....
  • April 2020 düzenlendi
    bu konuyada son noktasına kadar katılıyorum ve desekliyorum fazlada uzun bişi yazmıyorum biraz rahatsızım kusura bakmayın dostlar ama burdaki yazınn her sözün altına imzamı atarım
  • Hepinizin yorumlarınıza katılıyorum ????Falı gönderiyorum beş saniye sonra 1 yıldız verilmiş.Ben gördüklerimi söylüyorum orada.Enerjimi veriyorum.Birde diyorlar ki aşşağıda aynı falı çok olumlu yorumlayanlar var .Bence bazı insanlar bizleri deniyor. Burada Azize Hanıma katılıyorum .Birebir gördüm de zaten.Herkes aynı yorumu yapsaydı bu kadar insanın ne işi olurdu burada .O insanlar yüzünden puanlar düşüyor.Hayır genel fala geliyor zaten yazmışım orda bakmıyorum diye ama mecbur alıyorum.Hakkımız keşke verilse
  • Havanas cığım hayatım onlar bizimde başımıza geliyor ama herkesi mutlu etmemiz imkansız sadece bazı konularda iyileşme yapılması gerekiyor... Hani bende yaşadım falı yolladım sonra yorumladığım fallara tıkladım arada dediğin gibi 5-6 saniye ya var ya yok bi baktım 1 yıldız yorum yapmış...Hangi ara tıkladın okumak için hangi ara okudun anlamak imkansız ama çekememezlik çok var başka sitelerden yada kullanıcılar hatta falcılar arasında... Ama yapacak birşey yok yönetim eminim anlayış gösterir....
  • arkadaşlar yönetim de aslında kimin kötü niyetli yaptığını nereden bilecek ama bir çözüm yolu hep birlikte bulmalıyız
  • azizeciğim işte ondan dolayı kimse mağdur olmasın diye içimize sinmeyen kişilerin fallarını bakmadan iade edebiliriz... Nöbet falalrında yada anlaşmalı fal yollayabiliriz... Bu şartlı falı kullanıcılarda yollayabilir mesela faldan sonra 3 soru sorma hakları olabilir.... Hem onlar memnun olur hemde biz...
  • Site yönetimi bakalım nasıl bir öneriyle gelecek,sizin fikriniz oldukça makul Nalan ablam...
  • Herkese katılıyorum ama burda bizi kaile alan var mı biz konuşalım burda site yöneticileri okuyup çözüm üretebiliyor mu
  • Evet Serap hanım ,Ben ne zaman yönetime mesaj atsam ya da buradan bir ileti göndersem cevap muhakkak alıyorum..hatta ilk kez dün yazdığımız halde cevap verilmemesine şaşırdım.belki içinde bulunduğumuz süreçle ilgili istisnai bir durumdur...ama muhakkak olumlu / olumsuz cevap verirler
  • May 2020 düzenlendi
    Şimdi sevgili arkadaşlar güzel bir konuya değinmişsiniz. Bakın bizzat şahidimdir ben bazı şeylere. Telve açıldı açılalı bir kaç arkadaşımız vardır burada olan.Çoğu bıraktı gitti. Ancak şu yeni yetme siteler resmen telveyi kötülüyor. Aman efendim telve gibi değlilizde telve şöylede böylede. Bizzat şahit oldum ya. Ve kalkıp telveyi savunduğunda da cuk diye oturuveriyorlar sonra kumpas kurmaya çalışıyorlar. Tabi ben yermiyim yemem, telvede yemez bunları. Telve bu işi bozar arkadaşlar. Benim sitem sahipsiz değil. Ekmeğini yedim yıllarca. Hani diğerleri bir taklitten ibaret. Şu sitede gerçekten yorumcu olarak çok rahat relax bakıyoruz. Kasmıyor bizi dayatma yok. Ki zaten yasal olarak kimse kimseye dayatamazda. Ha o sitelerden hakkaten gelip bir basıyorlar diye düşünüyorum. Birde yalvarıyorlar uygulamamıza 5 verin diye :) :)
  • burada amaç ne biliyormusunuz telveyi müşterisiz bırakmak. Yorumcuya 1 basıyorki, nasıl olsa telvede çözüm bulmuyor yorumcusuna işte efendim biz 1 basakta iyi yorumcu kalmasın bir tane haksızlık ediyor diye bize gelsinler bizde baksınlar. Bakın iyi yorumcudur siteye para bırakan. O zaman alsınlar eline robotik bir sistemi programlasınlar onlar baksın. Müşteri ilgiye alakaya gelir yorumcuya gelir
  • May 2020 düzenlendi
    bizleri tiye alan tabiki de var arkadaşlar telve her zaman bir çözüm sunmuştur bakın yıllardır 8-9 yıldır buradayım diyorum size.Ha ara sıra cak cuk yapıyorlar ama :) O kadar olacak, telve hakkını verir yorumcusunuda korur koruyacaktır ve bu oyunu bozacaktır ahada yazıyorum ve burayıda okuyorlar cevap yazdıklarında görürsünüz :)
  • önce siz telveye destek olun uygulmasını indirip 5 basın, bakın adamlar uygulmaya 1 basıyorarki müşteri dağılsın bize gelsin diyorlar. Gel gel yapıyorlar haberiniz ola.
  • May 2020 düzenlendi
    ben aramızda çakma yorumcular olduğunu dahi düşünüyorum. Saçma sapan yorumlar yazıp müşterileri kışkırtan kişiler Ha onlarıda telwe bilir zaten. Son yıllarda özellikle türemiştir bunlar sitelerde son yıllarda çoğaldı nasılsa.. Telve tüm yorumcularını tanır nerde ne yapıyor ona göre gardını alır. Ama o çakma ajan yorumcularıda çekip çıkarır bunada inanıyorum. Bunlar telvenin işleyişini ve müşteri durumunu sistematik olarak kontrol ettiklerini yokladıklarını düşünüyorum.
  • ya bizim bir zamanlar TELLERımız vardı nerede yahu TELLER bir ses lütfen
  • May 2020 düzenlendi
    Hatta bazı siteler diyorlarki telvenin sisteminden bıkmış yorumcular bize geliyorlar bakıyorlar. Tamam bunlar amenna e yorumcular neden para kazandığı siteyi kötülüyor. Yani anlaşamazsın ayrılırsın ayrı bir şey ama derdin ne adamların işiyle, söylemek zorundamı hissediyorsun kendini.Ya var ya gerçekten bu yeni yetmelere ayar oluyorum. Yahu sen yumurtada çekirdek değildin telve varken. Binnaz bir telve 2 idi. Siz sonradan türediniz taklid ede ede. Nerde işsiz güçsüz onlar yapmaya başladı bu işi. Bir patron edasıyla salınmalar vesaireler. Yahu Birincisi sen benim patronum olamazsın sen kimsinki. Burada tek tük meslek sahibi olanlarımız var ve ofisinde bir yandan boşluğunda bakanlarımız var. Mesela ben telve değilki benim tek kazancım.Ek kazanç oluyor iyide oluyor. Adam oturmuş pcin başına yok insan kaynaklarım var yok elemanlarım var hade ordan be. İşi bilmesem yedireceksiniz.. Banane senin insan kaynağından sskmı ödüyorsun bana. Biraz mütavazi olda kalıcılığın olsun iz bırak. Yani kısacası nerede işe yaramayan çalışmaya niyetli olmayan oturduğu yerden para kazanayım derdinde olan bu tür insanlar site açmaya başladı. Biraz ticari sıfatınız olsun. Birde bir atarlar bir tutarlar. Yahu girerim formlara bloglara topunuzun ne halt olduğunu yazarım bundan kolay ne var dimi yani.
  • Sevgili WOMENN tüm söylediklerinize harfiyen katılıyorum..Diğer sitelerden burayı kötülemek için gelen de var,burada güya yorum yapıyorum diyerek instegram hesabını yorumda belirtip buradan şahsi müşteri kazanmaya çalışan da ( yorumlarda bire bir okudum,açık bırakmış yorumlarını birde ) 4-5 yıl oldu benim de burada olmam..Mesaj kutusundan ne yazdıysam hemen geri dönüşler ve çözümler aldım..Burada yazdıklarımıza da sessiz kalmaz TELWE.. Bende 50 KİŞİ KOTASI diye başlık açtım...Nette ben de okudum telveyi kötüleyen kişileri..bir kaçını takip ettim ..bir baktım ki Telvenin Replikası olan sitelerde yorumcular....ve o sitelerde sizin de dediğiniz gibi enteresn şartlar varmış...burada ben kendi adıma olumsuz her hangi bir şart görmedim..ödememi de günü gününe aldım..kendi adıma bir sorun yaşamadım..... TELVENIN KIYMETİNİ BİLİN başlıklı forumda ki yazıya da bire bir katılıyorum....
    Bu site de olmaktan ben mesudum...ufak tefek sorunlar tüm sektörlerde zaten var..çözülemeyecek konular da değil..Bende sizin gibi Telvenin ..çözüm bulacağına inanıyorum..birazdan mesaj kutusundan da yazacağım HOCA NALAN HANIMIN ve benim açtığım başlıkları okuyup değerlendirmelerini..
    Sizin düşüncelerinize ,kalbimle katılıyorum..sevgiler
  • TELWENİN KIYMETİNİ BİLİN ARKADAŞLAR başlığı altında ki yazıda size ait değil mi? çok doğru bulduğum tavsip ettiğim güzel bir yazı ....
  • Bana göre de Tellwenin tek sorunu, iade ve puanlama sisteminin olması.Bence üzerinde durulması ve tartışılması,çözümlenmesi gereken tek mevzu benim nazarımda budur.Ben dışarda bu işi yaparken bana kimse ben falını beğenmedim paramı iade et diyemez böyle bişeyde hiç yaşamadım,hiçbiyerde de görülmemiştir.Şikayeti olan yine destek ekibine yazıp falı inceletebilir kontroller sağlandığında geçerli bir sebebi varsa problem çözülür veya kullanıcıya parası iade edilebilir.Fallar zaten birer ihtimaldir, ancak çoğunlukla kullanıcılar burada kesinlik arıyor resmen dalga geçiyorlar.Bu haksız oylama başlığı altında getirilen çözüm,şartlı fal bakımı olsada,bu durumda da alnımıza yine leke sürülüyor. Örnek; şartlı baktı,kötüydü zaten kendine güvense şartlı bakmazdı gibisinden karalamalara ön ayak olunuyor. Şartlı bakımı da böylece negatif bir olay olarak görüyorlar.Ben şartlı bakım önceleri aylık en düşük 300 en yüksek 600 civarı kazanan biriydim.Ancak şartlı sistemi olmadan önce fazla zorlanıyordum, 10 oy olumlu ise arada 1 oy 1 geliyor buda bütün emekleri boşa götürüyordu.Bende şartlı sistemi kullanmaya başladım lakin bu durumda da yukarıda bahsettiğim olumsuzlukları yaşatmaya başladı.Bunun sebebi olarak yeni başlayan ve işini ciddiye almayan yorumcuların da şartlı bakıp kopyala yapıştır yapması olduğunu öğrendim.Şimdi biz ne yapalım ? falcılar olarak.... Ben şartı sistemi kendimi korumak için adaletli olarak kullansam da birinin çıkıp bunu suistimal etmesi ile bana karşı da olumsuz bakılmış olunuyor. Kısaca özetlemem gerekirse benimde burda en çok yakındığım mevzu puanlamadan ziyade tamamen iade sisteminin oradan kalkması gerekiyor.İade olayı sadece aciliyeti olan örnek; kopyala veya argo, yada konudan ve sorudan alakasız yapılan yorumlar için geçerli olmalıdır.Kuruluşu bakımından tellwe falcılığı herkesin hür iradesine bırakmış olsada ciddi anlamda bikaç değişikliğin köklü ve kalıcı olarak değiştirilmesi şart. ''Hoşuna gitmeyen gider,beğenen kalır'' mantığı ile ilerlemeniz bana göre siteniz adına bir eksi, şuan için milyonlarca falcı kayıdınız olsada görüldüğü üzre aktif falcı sayısı bir elin 10 parmağını geçmiyor ve günden güne sağlam falcılarınızda ve statünüzde de bir düşüş yasanıyor.Bunun aksini iddia etmek mantıksız olur.Dost acı söyler, şartlı bakım sisteminin de çürüdüğünü görüyoruz tez vakitte yeni bir düzenleme yapılmalı.
  • 41bakla ya katılıyorum ve TELWE sitesinin radikal anlamda değişiklikler yapması kanatindeyim..kopyala/yapıştır ya da etik olmayan yorumlarda ,kimse o facı arkadaş direk siteden zaten çıkarsınlar..bir an beklemeden ,hiç bir ödeme de yapmadan atsınlar siteden..ama şu yıldızla puanlama ve iade istemine karşı bir mantıklı çözüm getirsinler..malum sonuçtan ve bu olumsuzluklardan ben rahatsızsızım..çözüm bulunmaz ise de bu gidişle ayrılmak durumunda kalacağım siteden...
  • May 2020 düzenlendi
    ben herşeyi geçtim site sahipleri telweyi kötülüyor. Ya bakın çayınıza çorbanıza ne uğraşıyorsunuz değil mi. Yani adamların işine neden taş koymaya çalışıyorsunuz ben ona kızıyorum. Yani diyorlar ki telweden kaçıp kurtulan yorumcular bizlere geliyor. Yahu vardır bir yanlışı kaçmıştır. Telve hataların olsa bile arkanda durur ben biliyorum bunu. Hani ortak bir çözüm üretir dallanıp budaklandırmadan. Hani telveyi kötüleyip elinize ne geçiyor. Biz telve gibi değiliz diyorlar. Evet siz telve gibi zaten olamazsınız. Sizin gözünüzü para bürümüş, para hazineye düşsünde ne olursa olsun. Müşteri memnuniyeti önemli değil. Hani yorumcu enerji alsın almasın, isterse enerji alsın oradan almasın saçma sapan yorum yapsın ama yapsın. Ya kendi topuklarına sıkıyorlar gerçekten bakın. Benim endişem şurada insanlar ek kazanç sağlıyorlar yani bu tür bilinçsiz ve yeni yetmeler yüzünden tüm siteleri bir gün kapatacaklar gerçekten bakın.
  • May 2020 düzenlendi
    Ben birde şu yorumlarda artık ZAMAN VERME, SAĞLIĞA BAKMA gibi durumların engellenmesini istiyorum ve öneriyorum. Çünkü formlarda görüyorum. Telwede şu zaman verdi işte atıyorum bana şubat ayı dedi vay efendim tutmadı. Burada sadece yorumcu ismi değil site ismide geçiyor. Efendim sağlığa bakın diyorlar. Tamam baktık ama biz sosyal platform ortamında bakıyoruz. Yüz yüze bakılsa hadi bir nebze sakıncası daha az ancak bakın sağlık yorumları yapılması bir tehlike arz ediyor. Bunun için tarot açtırıyorlar ama içinde bulunduğumuz durumda malum hani oradan örnekle. Yani şimdi siz bu kişiye sağlıkta bir durum sözkonusu değil deseniz ve o kişide gerçekten bir sağlık problemi varsa biz bunu engellemiş oluyoruz. Yani sağlık yorumları ya hiç yapılmamalı yada direkman tıbbi yardıma yönlendirilmeli. Çünkü bizler sağlık uzmanı değiliz ve hayati risk taşıyan konulara hiç değinmesek daha iyi olur diye düşünüyorum. Ama sitenin yazılı bir kural getirmesi gerekiyor ki bununla ilgili hani bizde karşı tarafa haklı olarak bu konuda yorum yapmamız yönetim tarafından yasaktır diyebilelim ve zaman verme konusunda. Telvenin güzel bir sloganı var. FAL EĞLENCE işidir. Buradaki siteler arasında tek duyarlılığı yansıtan slogan telweninkidir aslında
  • arkadaşlar etik olarak her site puanlama sitemi koymak durumunda. Ancak biraz bizimkisinde şöyle bir sıkıntı var. Puan düşürünce çok fazla bakman laızmki aynı puanına ulaşabilesin. Çeşitli puanlama yöntemleri var ve bu sıkıntının en büyüğünü şuanda biz yaşıyoruz. 10 yorum var başka yerlerde. 10 tane yap yüksel, veya sadece tek bir yıldız sistemi buda yorumcunun tek bir yıldız sistemi üzerinden puanı. Yani yapılan yorumları bile göstermeyenler var mesela. Atıyorum womenn yazıyor altında 5 yıldız koymuş ya 4 oluyorsun ya 5 ya 3 herneyse. Ama genel durum yıldızı var
  • May 2020 düzenlendi
    Yani benim sıkıntım yok çok şükür ama tabi diğer yorumcu arkadaşlarımda neden bu sıkıntıyı çeksin, çözülsün isterim daha relax yorumlar için. Çünkü hiç bir yorumcu kasmayla sıkmayla yorum yapamaz, ha yapıyorsada saçma sapan yapar böyle sağda solda yazarlar işte.. Ama işte bir değerlendirirler heralde bakalım. Yorumcu önerilerine önem verir onlar
  • May 2020 düzenlendi
    Women siz siteden çok memnunsunuz belli ki evet bizimde memnun olduğumuz konular elbette var ama memnuniyetsizligimizi bildirmek durumundayız bizden para kazanıyor herşey karşılıklı yani bizim paramızı yatırıyorsa emeğinizin karşılığını veriyor bedavadan para vermiyor bize sorunlarımıza daha iyi iş yapabilmek için siteye daha fazla para kazandırmak için ve bizde emeğimizi karşılığını daha fazla alalım diye beraberce çözüm yolları aramaya çalışıyoruz ama site kurallar konusunda pekte çözümleyici değil malesef bende üyelerin çalışıp çalışmadığı konusunda bir bilgi alalım diye yazdım en azından ilişki durumunu biliyorsak çalışıp çalışmadığı konusunda da bilgi alalım diye yazdım hiç bir şekilde düzenleme yapamayız denildi cozun yok yani sevgiler
  • Evet gayet memnunum çünkü açıldı açılalı buradayım. Memnuniyet duymasam neden durayım. Ancak şöyle bir sıkıntı daha var sn arkadaşlar. Üyeler çok fazla şahsi bilgilerini paylaşmak istemiyorlar ve diyorlarki kimlik bilgilerimiz çalınıyor. Yani haklılarmı haklılar endişe duyuyorlar. Çalışıp çalışmama durumları özel fallarda var. Özel fal yapabilirsiniz kendinize çalışıp çalışmama linkini işaretlemelerini isteyebilirsiniz. Ha birde üyelere fazla soruda sorulamıyor buna katılıyorum. Bir defa sorarsın ikincide ters teper yorumunu yaptırır 1i basar gider.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .