İade Koşullarını Güncelliyoruz

2

Yorumlar

• Tek taraflı düşünmemek gerekiyor. Üyeler memnun olmadığı müddetce falcıların memnuniyeti bir şeye yaramaz, üye memnun değilse müşteri kaybı söz konusu olur. O yüzden iade koşulları gayet harika görünüyor. Zaten her şey oldukca sınırlı. Bundan daha iyisinin olacağını düşünmüyorum.
    "- Falcıların sınırsız iade hakkı vardır. Ancak fal iade hakkı dolmuş olanlarda kredi iade edilmez. Sadece yorum ve oy sistemden silinir. Falı iade eden falcı kullanıcının iade hakkı bitmiş olsa da iade ettiği falın ücretini alamaz."
    Zaten işin bu kısmı falcıları yeterince memnun edecektir. Başarı demek müşteri demek, bu olay başarıyı düşürmeyecektir.
  • February 2016 düzenlendi
    ben bu fikre hiç katılmıyorum en başından beri ne güzel ki fikirlerimizi alıyorsunuz ama ne uygulanıyor nede orta yolu buluyorsunuz farkındaysanız cogunlugumuz falcı olarak istemedigimizi belirtiyoruz fakat siz zaten en baştaki fikrinizi işleme koyucaksınız bile sadece fikir sormak ögrenmek olmamalı maksadınız ben falcıysam üye kendi kredisini alamaz bu şekilde mantık olmaz olmamalıda bu falcıların burada kalmasını degil üyelerin burada kalmasına katkı saglar sizde farkındasınız zaten habersiz şekilde kredi eksildiginde falcının performansının düşmeyeceginin asla kanaati yok amacı iade almak olanlara asıl fırsatı sunmuş oluyorsunuz aslında ellerinde oluyor bu fırsat #:-S
  • Sonuç olarak insanlar bir kafeye gidip fal baktırdıklarında "ben bu falı beğenmedim,paramı geri verin" deme şansları olduğunu zannetmiyorum ama burada rahatça paralarını geri isteyebiliyorlar hatta bunun için kavga da çıkartabiliyorlar.Şahsen ben iade isteyen olursa iade ediyorum zaten,kimsenin helal etmediği parasına dokunmak istemem fakat bunun benden habersizce müşteri tarafından yapılması hiç hoş olmaz.
    Sahte üyeliklerle ilgili de mesela yeni açılan üyeliklerin ilk baktırdıkları falın iade hakkı olmasa,iade hakkı sonraki fallarda açılsa ve en fazla 2 hak olsa böylece iade alabilmek için yeni üyelik almanın önüne geçilebilir belki.
  • angelicaya katılıyorum, kalkıp bir kafeye gitseler büyük oranda burdakinden daha pahalıya fal baktıracaklar ve istediklerini duyamayınca bana paramı geri verin olayı da yapamayacaklar.
    bence şu anki şartlar gayet iyi.
  • Falcafe lerde fal satılmıyor kahve satıp yanında ücretsiz fal bakılıyor. Tüketici hakları kanunlarına göre hizmet ve ürün servislerinde en az bir kere iade olmak zorunda.
  • aynen benim fallarım gerçekten çok uzun oluyor süre yetmiyor diye worldden yazıp genelde fala ekliyor gönderiyorum. Yeni geldin 70 fal baktım henüz fakat yüzdem çok yüksek ve genel anlamda hep teşekkür alıyorum buna rağmen bir yıldız verip geri iade isteyen oldu sonra tekrar fal yolladılar bana bu saçmalık emeğimi çöpe atıyormuşum gibi hissediyorum sistemden soğudum dediğiniz gibi... Sırf iade almak için isteyenler var bence iade durumunda falcılara daha fazla olanak tanılmalı.. Birde bir falcıya gelecek olan yorum sayısını da düşürürsek sevinirim. Falın beğendiklerini söylüyorlar peş peşe soru soruyor yanıt veremeyince hakaret bile ediyorlar. Göz önünde bulundurulsun ve biz falcıların emekleri boşa gitmesin zaten alınan ücretler çok düşük birde iade durumu olunca oldukça zarar ediyoruz
  • Fal bakılan kişilerin sadece 2 yorum hakkı olsun iade alma hakkıda vermeyin üye kazanırsınız ama benim tahminimce çok iyi falcıları kaybedersiniz. ben iadesi olsa dahi aldıgım 1 oyu iade etmiyor. emek verip uğraşıyoruz sorgusuz sualsiz geri mi alacaklar ? hadi hepsini geçtim : diyelim ki ben 1 oy aldım ve falı geri aide etmedim o 1 oyun yorumu profilimde 10 gün durdu ben müşteri kaybettim 10 gün sonra parasını gerimi alacak bence sorgusuz sualsiz bu hakkı onlara verirseniz bütün falcılar sizin başınıza üşüşür. GERİ ALMA HAKKI VERSENİZ DAHİ OYLAMA YAPTIKLARI ZAMAN BU HAKTAN MAHRUM OLSUNLAR. ben 1 alacam geri vermeyecek kadın 10 gün profilimde bekletip geri alacak. saçmalık
  • Tüm kullanıcılar iade isteyecek ve her falcıdan sorgusuz sualsiz iade alacaklarmış gibi ifadeler geliyor. Böyle birşey tabiki olamaz.
    İade hakkı her falcıda tekrar eden bir hak değil. Tellwe de bir yıl içinde alabilecekleri iade sayısını konuşuyoruz. İadeleride peşpeşe alamayacaklar. Belli sürelerde alabilecekler.
  • Ben söylemek istedigimi profilinize yorum olarak bıraktım yani böyle bir şart koyarsanız kesinlikle suistimal olaylarını engellersiniz.
  • @sufali Bu destek hesabı kişisel bir profil değil. İletmek istediklerinizi buraya yazın lütfen.
  • @TellweCrew merhaba madem kulanıcıya iade hakkı gibi bir hak vereceksiniz. o zaman kullanıcı yorum yada oylama yapmadan önce iadesini alsın. oylama yapıp düşük oy verip 10 gün sonra geri alırsa herkesin başarı durumu düşecektir mutlaka bunu gözden geçirin. ; falını kendisi iade alabiliyorsa oylama yada yorum yapmadan önce almalı yaptıktan sonra iade alma hakkı kalkmalı görüşlerinizi bekliyorum teşekkürler
  • @sufali Dediğinizi yapmak için fala yorum yapmadan önce; falı iade almak istiyorsanız yorum yapmadan ve oy vermeden iade alabilirsiniz demek gerekiyor. Buda birçok kişinin aklında değilken aklına sokmak olur. Bu durumda Daha fazla iade isteyen olacaktır.
  • @TellweCrew Öyle yada böyle o iade alma şeklini bilecekler kocaman kocaman yazmasınızda tellwe.com büyük bir site en kötü ihtimal k.kulubünde 1 kişi duysa bin kişiye ulaşacak hem aide alma hakları veriyorsanız bilgisinide verin. hem dediginiz gibi 2 iade hakkı olacaksa bunu zaten yapacaklar. yazdıklarım aynı şekilde geçerli olumsuz düşünsenizde ekip olarak mutlaka değerlendirin. ben oylamayı şahsen önemsemiyor. ama önemseyen kişiler çok onlar için büyük zarar olucaktır.
  • "OYLANMIYORUZ!!!" başlıklı konuda da belirttim.burada da söylemek istiyorum.promosyon fallarda da iade olmasını istiyorum.ayrıca sertan10 nickli arkadaşa katılıyorum.kullanıcının yıllık 3 iade hakkı olabilir ama siz aynı kullanıcının farklı hesaplar açıp sürekli fal iadesi almasını engelleyebilir misiniz?bunun takibini yapabilir misiniz?eğer yapabilecekseniz güzel.ama yapamayacaksanız falcıları mağdur etmekten başka bir şey değil bu düşündüğünüz bence.
  • Falcıları mağdur etmeye çalışmıyoruz. İstediğimizi yapacak olsak burada fikirlerinizi almazdık.
    İadeleri kullanıcı adı olarak değil. Ödeme bazlı kontrol edeceğiz.
  • @Rosemary2 ağzına sağlık güzelim
  • tellwe.com bedavaya çalışde yine çalışalımda bu hakkı kulanıcılara vermek tellweyi bitirir. iyi günler
  • atıyorum burda 3 falcıyı merak ediyordur kullanıcı 50 kredi aktarır hesabına. iade alır alır baktırır. kaybeden falcı kazanan tellwe yanlış güncelleme yapıyosunuz madem kredisini iade alacak direk tl olarak aktardıgı hesaba ödeme yapın çok saçma bencilce geldi bana
  • İlk öngörümüz 3 iadenin ilkini tam alacak kullanıcının kendi kendine alabilmesi yönünde iki sonraki iki iade isteğinde verdiği ücretin yarısını alabilecek. Yarısı yine falcıya kalacak. Sonraki 2 iadeyi falcı onayına bırakabiliriz. Henüz tam karar vermedik. Mesajlara cevap verirken sadece okuduğunuz kişinin yorumu üzerinden gitmeyin biri yanlış anlayınca yanlış anlamayı devam ettirebiliyorsunuz. İlk baştaki genel düşüncemizide okuyun lütfen.
  • 3 tane cok fazla 1 tane vermeniz yeterli olacaktır aksi halde suistimal ederler size kalmış tabiki benim düşüncem yukarda yazdıgım gibi fark etmez yarısını alıp alamıca üzerine tamamlar tamam sonuçta falcıda para alıcak ama ne anladım ben o işte ilk falcının maduriyeti ne olacak ? en azında 1 yorumcu madur olsun hepsi degil 1 tane hak olması banada mantıklı geliyor daha fazla kulanıcı çekersiniz ama işin ucunu kaçırıp kontrol edemezseniz ozaman işler biraz değişecektir.
  • Her falcıdan 3 haktan bahsetmiyoruz. Tellwe de olduğu yıl boyunca alacağı 3 hak olmasını düşünüyoruz.
    Falcıları hepsi süper çıkmıyor. Hergün fal baktıran çok iyi müşterilerimiz var. Onlara kalkıpta bir hakkınız vardıda bitti demek olmaz. Hatta çoğu kullanıcı iade de istemiyor. Falcılar yorumlara bakıp iade edebiliyorlar.
  • tamam da bu daha kötü işte süper fal bakanlardan dahi geri alacaklar ücretleri neyse karışmıcam ben güncelleyin bakalım durumlar ne olacak umarım sizin dediginiz gibi olur
  • Falcılar her zaman haklı gibi ele alıyorsunuz. Kullanıcının haklı olduğu durumlarıda değerlendirmelisiniz? Bütün iade isteyenler haksız gibi davranamayız.
  • Tabiki kullanıcılar haksız degiller 2 satır yorum atıp cirkefleşenlerde vardır eminim buna ama çözüm yine sizin elinizde falcı alımı yapmadan önce yaptıgı yorumları kontrol edebilirsiniz mesela yada her hafta olmasada her ay yaptıgı yorumların bir kısmını kontrol edebilirsiniz. tellwe.com gerçekten büyük bi site bence sistemde çalışan sayısını arttırın herşey daha güzel olucaktır yaptıgınız bu uygulama hem suistimal edilecek hemde parasının tamamını degilde yarısını alanlar yüzünden sizi daha çok meşgul edecektir. ayrıcı ben daha yeni falcıyım burada uzun zamandır falcı olan arkadaşlarda vardır biraz biraz onlara yetki verilsin.
  • Yorumlarınız için teşekkürler. Hepsini değerlendireceğiz.
    Falcılara yetki vermek sıkıntı yaratacak bir durum. Başka topluluk siteleri de yaptık oralarda kullanıcılardan bazılarına yetkiler vermiştik olumsuz sonuçları oldu. Yetki verdiğimiz kişiler etrafından guruplaşmalar oluştu. Guruplar birbirleriyle tartışıp durdular. Bu tecrübeden dolayı kısmi de olsa yetki vermeyi düşünmüyoruz.
  • gizli modorötörlük verin birine söyledigi zaman yetkilerini alırsınız agzı sıkı olan insanlarda vardır. yapıcak oldugunuz güncellemedede grublaşmalar olacak emin olabilirsiniz. bi yandan haklı bi yandada haksız buluyorum bu güncellemeyi tellwe bir sürü falcısı olmasıylada ünlü falcı sayısı azalıcaktır. madem böyle bi güncelleme yapıyorsunuz yüzde 30 dan yüzde 35 e çıkartın falcıların kazancını hem falcı kaybetmemiş olursunuz hemde kurmak istediginiz sistemi daha iyi oturtursunuz başınız ağrımaz
  • Herkese öncelikle merhabalar , iade hakkı hakkında düşüncem söyle; iade hakkı sonsuz olmalı . Çünkü olumsuzu kaldiramiyorlar , o an düşük puan veriyorlar iade hakkı dolduğu için iade edemiyoruz , falcilik puanın. Düşünce bende olumsuz etki ediyor. Onun için iade hakkı rakamlar ile sınırlı olmamalı . İade etmek isteyen falci o zaman.iade etmek.isterse edebilir ama asla.sinirli olmamalı .. sevgiler
  • @Fallarinkralicesii Söylediginiz gibi olursa bununla başa cıkamazsınız. iade hakkı sadece falcıda olacaksa cazip görüle bilir. ama kullanıcılar bundan haberdar olursa. baktıgınız her 3 faldan 1 tanesini mutlaka iade etmek zorunda kalırsınız.
  • İlk mesajda yazmıştık; Falcılar tarafından iadede sınır olmayacak.
    Falcı iade etse de iade hakkı biten yine ücret iadesi alamayacak.
    İade eden falcının ücreti iade olacak ama kullanıcıya gitmeyecek bu ücret Tellwe de kalacak. Bunu da ekstra kazanalım diye düşünmedik. Sadece falcılar oylarını yükseltmek için her kötü oy aldığı falı iade etmesin diye düşündük. Yoksa herkesin oyu 100 olur.
    Hatta iadesi bitmiş kişilerde iade yapılınca sadece oy ve sadece yorum silme mi yapalım diyede düşünüyoruz. Eğer fallarını iade ettiği için birini %100 başarılı gösteriyorsak bu çok doğru değil. Bİriki fal iade eden birinde sorun yok ama 10-15 fal iade eden birisine iade ettiği için %100 başarılı demek doğru değil. Bu nedenle birden sistemin ekstra puan vermesi düşüncesi var. Bunların hepsi düşünce tabi. Değerlendirmeye devam ediyoruz.
  • @medyumsahande hayatım bu sadece biz bağlı birsey biz istemesen iade edemeyiz?? Kendileri alsın diye birşey söz konusu olamaz. Ayrıca fal puanlamayi çok önemli . Gereksiz yere olumsuz puan verirse falcinin morali bozulur emek harcıyor ve üstelik iade hakkı dolmuş iade edemiyor diye. Bence iade hakkı sonsuz olmalı isteyen falci iade eder istemeyen etmesin..
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .