İade Koşullarını Güncelliyoruz

13»

Yorumlar

• NE KADAR ÖNLEM ALIRSANIZ ALIN. FALI BEĞENSEDE BEĞENMESEDE ART NİYETLİLER BİTMEZ. BU BİZE YAPILAN BÜYÜK BİR HAKSIZLIK OLUR. KAFASINA GÖRE İADE ALACAK. BİR CAFEYE GİDİP FAL BAKTIRANLAR BEN BAKTIĞINIZ FALI BEĞENMEDİM ÖDEMESİNİ YAPMIYORUM DİYEMİYORSA BURDAKİ BU YÖNTEM FALCILARI YIPRATMAKTAN BAŞKA BİŞEY OLMAYACAK.
  • 10 günde 1 diye sınırlandırılma getirilmesi iyi yoksa art niyetli bunu kullanan fal göndericiler de olacaktır çünkü müşteri gerçeği değil duymak istediği şeyi duyamayınca da iade hakkı talep edebilirdi bu da emeğe saygısızlık olur
  • Katılımlarınız için teşekkürler. Yorumlar ve fikirler çerçevesinden şu an için olabilecek en iyi kararı vermeye çalıştık.
    Yeni iade koşullarımızı bir sonraki mesajda sizlerle paylaşacağız.
  • Madem iadeler ile ilgili böyle bir düzenleme yapılacak o zaman fal ücretleri ile ilgili üst limitler de kaldırılsın. Nasılsa yarısını iade etme oranımız ciddi oranda artacak bari emeğimizi de kaptırmayalım.
    Çünkü 1 kullanıcı bile iade alsa anında cafe de birbirlerine bilgi veriyorlar. Çok hızlı bir şekilde bu iade olayı yayılacaktır. Ayrıca bazı forum sitelerinde de fallar, falcılar ve fal siteleri ile ilgili konuşmalar ve bilgi paylaşımları olduğunu hepimiz biliyoruz.
    En çok üstünü örtmeye çalıştığımız şey en hızlı yayılan oluyor.
    Konunun uzmanı değilim, site işleyişini ve bilançoları en şeffaf gören sizsiniz sonuçta. Fakat yine de daha iyi bir çözüm üretmek lazım diye düşünüyorum.
    20 TL lik bir faldan 2. iade durumunda 3 TL kazanmak bana pek de makul gelmedi.Kaldı ki 2 falda da 3 TL kazanma olasılığı yüksek. Bu durumun uygulamada bir çok falcıyı üzeceğini ve motivasyonu düşüreceğini düşünüyorum ben
  • May 2016 düzenlendi
    İade şartları düzenlemesini kısmen tamamladık. Karar veremediğimiz bazı konuları da yeni kararların nasıl uygulandığını da görüp sonrasında netleştirmek için gelecek versiyona bıraktık.

Yeni iade kuralları şu şekilde:
    -5 yıldız verilmiş fal iade edilemez
    -Aynı falcıdan birden fazla iade alınamaz
    -Kullanıcılar bir yıl içinde 3 iadeden fazla iade alamazlar.
    -Kullanıcılar 10 gün ara ile 3 kez fal iade talebinde bulunabilirler.
    -Kullanıcıların iade hakkı bitse de falcı iade yapabilir. Ancak falcı falı iade etse de iade hakkı biten kullanıcıya kredisi geri iade edilmez. Falcıdan o fala ait kazanç düşer. Fala ait oy ve yorumlar sistemden kaldırılır.
    -İade kararı falcıya aittir. Falcılar istedikleri falı iade edebilirler.
    -Falcılar son baktıkları 50 fal içinden sadece 5 tanesini iade edebilirler.
    -Fal iade süresi yorumlama tarihi itibaren 10 gündür, Süresi geçen fal iade edilemez.

İade sistemini otomatik hale getirmek için bazı geliştirmeler de yaptık.
    Henüz tüm uygulamalarda aktif değil ama zamanla tamamlanacak.

Yeni iade sisteminde iade talebi falcılar mesaj olarak gelecek. Falcı mesajda yer alan iade talebini Kabul ve Red butonlarına basarak cevaplayacak. Ayrıca bakılan fallar alanından talep gelmeden de iadeler yapılabilecek. Tabi eskiden olduğu gibi falla ilgili yorum alanından da kullanıcılar size iade isteklerini yazabilirler. Bu talepleri de yerine getirmek isterseniz yorumladığınız fallar alanından iadenizi yapabilirsiniz.

Karar veremediğimiz en önemli konu ilk falın iadesinin falcıdan ve yönetimden bağımsız kullanıcı tarafından otomatik olarak yapılabilmesi.
    Yeni düzenlemenin ardından bir süre durumu izleyeceğiz ve kararımızı sonra vereceğiz.
    Şimdilik yine eskisi gibi hiç iade almamış biri hesap kapatma karşılığı sistem tarafında iade alınabilecek. Bunu devam ettirmek istemiyoruz çünkü bu iade talepleri genelde beğenilmeyen kısa süreli falcılar yüzünden geliyor.

Ayrıca yeni iade sisteminde kayıtları da sıkı bir şekilde filtreliyoruz.
    3 iade alıp başka bir kullanıcı açan kişileri de tespit edebileceğiz.

Birkaç gün içinde testleri bitirip 1 Haziran gibi yeni sisteme geçmiş olacağız.

Testler sırasında ortaya çıkacak değişiklikler olabilir. Bu değişiklikleri de yine buradan sizinle paylaşacağız.
    Herkes kayırlı olsun, bol kazançlar...
  • @TellweCrew şimdi kendileri alabiliyorlar mı bakılan falları ? ona göre söyleyin oysuzlara falan yorum yapmicam. cünkü aynı kişilerin yeni hesap açmıcakları konusunda kontrol edeceginize güvenmiyorum.
  • @TellweCrew Peki bu iade kuralları sohbeti kapsıyor mu ?
  • Kullanıcılar şu an sizin onayınız olmadan iade alamıyorlar, sohbet de henüz dahil değil.
    Şu an test sürecindeyiz. Sonuçlarına göre geliştirmelere devam edeceğiz.
    Hem falcılar hemde kullanıcılar için en ideal formülü bulmaya çalışıyoruz.
  • @TellweCrew sohbeti lütfen dahil etmeyin. nöbetci olmamayıda göze alıp sadece sohbette yorum yapıcam eyer üyeler kendileri iade alabiliceklerse
  • iade hakkı takipçiye verilirse asla doğru hak verilmiş olmaz zaten şu anki sitemde bile beş fal iade etmiş geliyor onlara bir verdiği yetmemiş gibi fal baktırıp soru soruyor sonra beğenmedim diye bir veren kaç kişiye denk geldim ki onlar sonradan ismini değişip fallarını yaşayarak gelen hala bakımlarını yaptığım kişilerde var

falcı özel fallarda iade kesinlikle olmamalı adı üzerine falcı özel falı tercih etmeyebilir
    bize özeldir içerik falcıya ait zaman emek veriyoruz uzun uzadıya bakıyoruz üst üste 10 fal bakıyorum enerjimizi yüreğimizi koyuyoruz daha fazla müşteri olur ama kasadan alına mal değişim olur iade olmazsa
    faldada iade için üyelik alsınlar
    örneğin
    100 fal kredisi alana iademi mantıklı yoksa 3000 kredi alan bir üyeye mi haktır zaten müdaimdir o kadar para bağlamış birisidir...falllara sık bakım aldığı için emek hak bilecektir

emek çalmak yerine müşteri 1 vereceğine falını iade ederse bu bize yansıtılmadan gold üyeliğinden alınsın ona fal hakkı 3000 kredi alana 3 iade hakkı verilsin

hem siz kazanın hem biz hem size hem bize iade dokunmasın isteriz

fala bakıyoruz 8 -10 dk arkasından soru yağmuru demekki falı onu anlatmış (beş soru sorma paneli var ki allah versin:) sonra fala bir vermesi hak değilsede verecek çünkü ikinci şansı falcıyada baktırıp değerlendirecek...

süistimal artacak diye hissediyorum benn;)

fal puanlar olsun ona göre baştan hem para bağlasın ----------
    örneğin
    100 tl telvefalpuanı 1 iade hakkı
    150 tl telve fal puan 3 iade hakkı
    250 telve fal puanı 5 iade hakkı

sıradan üç lira beş lira 15 baktıran kişi iade hakkı için falı incelensin:)
  • Fal puanı sistemi diye bir sistem Tellwe de yok. Başka sitelerin söylemi bu. Öncelikle kendi söylemimiz üzerinden konuşalım.
    Aldığı krediye göre iade hakkı veremeyiz. Hesabınızda da uygun değil. 250 krediye 5 iade demek 50 krediden 250 kredi iade yapıyor zaten.
    Şu anki sistemde falcılar tarafından verilecek bir iade hakkı yok. Falcı iade etmek istemezse iade etmeyebilir. Kimseyi iade et diye zorlamadık ve zorlamıyoruz.
    Hiç iade almamış ve siteden ayrılmak isteyenlere biz iade yapıyoruz ama bunu falcıdan düşmüyoruz.

İlerleyen dönemde ilk iadenin kullanıcıya bırakılması konusuna tekrar döneceğiz.
  • Selamlar.Ben açık bir şekilde kendi kurallarımı uyguluyorum. Önce benden fal talep eden kişinin başkalarına verdiği puanlara bakıyorum. Çoğunlukla tek yıldız veren kişilerin fallarını kabul etmiyorum çünkü bu kişiyi memnun etmenin mümkün olmadığını hissediyorum. Bu durumda olmayıp tüm emeğime rağmen bana tek yıldız veren kim olursa olsun ücretini iade ediyorum ve kara listeye alıyorum. Çünkü bu tarz sitelerin asıl amacının insanları neşelendirmek umut vermek olduğunu anlayamayan saplantılı kişiler bunlar.
  • valla geçen gün sinirlenip 3 tek yıldız vericiye üşenmeden kara liste atıp fallarını iade ettim. bu kişiler hiç yorum bile yapmayıp direkt tek yıldız veren üstelik yorumlarımın da olumsuz olmadığı insanlardı. gerçekten anlayamıyorum neler döndüğünü. zaten artık müşteri yok. hiçbirşey kazanamıyorum kalan iki kişi var onları da iade mi etsem diye düşünmeye başladım. emeğe değer hiçbirşey kalmamış. ben sana yarın eline para geçecek desem yarın geçmese anlarım tek yıldız vermeni ama emeğe saygısızlığı da kaldıramıyorum.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .