Kara liste

Ben bu platform da emek harcayan arkadaşlarımın sezgi ve düşüncelerine inanıyorum. Örneğin gerçekten özenerek baktığım fal sonucunda hemen bana gün ay zaman vermediniz diye falı iade edin diyen bir kişi ile karşılaştım bugün.Ben böyle durumlarda lafı ikiletmem bile. O kişiyi karalisteye de aldım. Bu durumda falı iade alanın yıldızlama hakkı olmamalı bence.Arkadaşlarımın çoğunun kişileri kara listeye almak konusunda haklı olduğunu düşünüyorum. Fal baktırmak isteyenlerin falcıların kaçının kara listesinde olduğunu görebilmemiz için kişi lerin yanına bu konu ile alakalı, sadece bakan falcının görebileceği bir ikon konulması gerektiğine inanıyorum. Benim nasıl kaç kişi tarafından beyenildiğim gözüküyorsa gerektiğinde fal bakmama hakkımı kullanmak için bu kişilerin de kaç falcı tarafından haksızlığa uğradığını düşündüğü için kara listeye alındığını görmek en doğal hakkımız diye düşünüyorum.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Yorumlar

• Kara listeyi gösteremeyiz. Bu kişisel tercihlere saygısızlık olur.
    Sorunlu kullanıcıları oylarına bakarak tespit edebilirsiniz.
  • Kişisel tercihlerden ne kasıt ettiğinizi anlamadım. Sorunlu kullanıcıların oylarına zaten bakıyoruz. Yeni üyelik açıyorlar abisinin ablasının babasının annesinin yeğeninin telefonundan mailinden isminden. Benzer hatta aynı şeyleri sorup hemen iade edin demeyi bilen yeni üyelerle karşılaşıyoruz.Daha ilk falı güya çünkü ne puan vermiş nede fal baktırmış. Ama saçma sapan bahanelerle hemen iade edin bu ne biçim fal siz kendinize falcı mı diyorsunuz diyenlerle karşılaşıyoruz.En azından bu kişiyi ikinci seferinde kara listede yakalayabiliriz. Çünkü bir çok iade sizin bilginiz bile olmadan direk falcı tarafından yapılıyor.
    Sırf çirkefe bulaşmamak için. Ben sanırım sekiz/on adet son beş günde iade etmişimdir. Ben falcı olarak o kişinin kara listede olup olmadığını görmeyi emeğime saygı adına bir hak sayıyorum.
  • Kişinin birini karalisteye alması kişisel bir tercih. Şöyle düşünün facebook gibi bir sitede engellediğiniz kişileri diğer kişiler görebilsin mi? Bunu ister misiniz. Sorunlu bir kişiden korunmak istiyorsanız. Oylarına bakın. Oy verin.
  • slm her gün siteye giriş yaptığım halde 9 gündür girmiyor görünüyor?
  • Bu tür mesajlarınızı destek alanından yazın ekibimiz yardımcı olsun. Site giriş sorununuza kara liste forum başlığından cevap bekleyemezsiniz.
  • a kişisinin kara listesinde b kişisinin listesinde değil de atıyorum 5 kullanıcının kara listesinde şeklinde bir uyarı çıksa? hem tercihlere saygı hem de bakan falcıya saygı?
  • Karaliste kişisel bir tercihtir genele gösterilemez.
  • ben diyorum ki kimin listesinde olduğu gözükmesin. kaç kullanıcının listesindeyse o görünsün. burada afişe edilen birşey yok ki. facebook örneğini verip duruyorsunuz. bir profili facebookta 100 kişi engellemiş. bunu görmenin ne gibi bir tercihe saygısızlığı olabilir? kim değil kaç. konu bu. sizce mantıklı değil mi? şahsen ben bıktım artık fırsatçılarla uğraşmaktan
  • Facebook örneğini veriş amacımız farklı. Empati kurmak açısından verilmiş bir örnek. Facebook size bir kişinin kaç kişi tarafından elgellemiş bilgisini vereceğini sanmıyoruz. Böyle bir bilgiyi size veremeyiz.
    Kara listeye alan kişi kötü oyda vermiştir zaten. Oradan bağlantı kurabilirsiniz. Burada esas konu sorun yaşanılan müşterilerin kazanılmasına yönelik olmalı. Onların aşırılıklarını dizginlemenin yöntemine bakmamız gerekir.
    Onları mimleyip dışarda tutmak faydadan çok zarar getirir.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .