Oy Başarı, Yıldız Puanlama Sistemi

November 2018 düzenlendi kategorisi Tellwe
Konuya daha önce bildiremediğimiz bazı detayları aktararak başlamak istiyoruz. Yeni yıldızlama puan sistemi ilgi çok düşündük ve çok zaman sonra karar vererek yayına aldık.
Puanlama sisteminin hem falcıları en iyi şekilde ifade etmeli hemde kullanıcıların yanılt mamalıydı.
Yıldızlamaya bağlı olan bir sistem daha var oda fal iade sistemi.
Puanlamaya geçiş nedenlerimizden biride bu idi. İade işlemini şu an falcı ve üye karar verdiğinde bize yazarsa biz gerçekleştiriyoruz ama bu bizim ve kullanıcılar için zor bir işlem. Hem derdini anlatmak hem diğer kişiyi bulup anlaşmak. O nedenle bu iade işlemini falcılara bırakmaya karar verdik. Yine zor durumlarda biz bu işi yapacağız tabi. Tabi durum böyle olunca alınan her olumsuzu iade etmek isteyecek bazı falcılar oylamada çok da hak ettikleri gibi görünmeyecekti. Eskisi gibi olum olumsuz olsa herkes olumsuzları iade etmek isterdi. Olumsuzları iade etmesin diye yıldızlama yapalım dedik. Bir yıldız aşağı aldım diye kimse iade etmeye kalkmaz diye düşündük.
Falcıların yüksek oylara sahip olması bizim en çok istediğimiz şey ama herkesi yüksek göstermek yanlış bir tutum olur. Buradaki fal baktıranlar sadece bir kerelik falına baktırmıyor. Müptela olup sabah akşam burada duranlar var.
Oylama sistemini değiştirmemizin en önemli etkenlerden biri buydu. Bir diğer önemli etkense falcıların kötü oyları en başta almaları ve bu oylarında maalesef kötü niyetli kişilerin işine yaramasıydı. Bazı falcılar veya falcı yakınları Beğenmediklerine yada gönül bağı kurmadıkları falcılara çok kötü oylar veriyorlar. Bunu engellemek için yine yıldız.
sistemi ve son 100 oy işlemini yapmayı planladık. Ücretsiz bakarken alınan olumsuz oylar fal bakma sayısı arttıkça geride ve etkisiz kalarak gerçekleri dahada iyi sunacak.
Bugün Puanlama sistemini iyileştirmek ve geliştirmek için düşündüğümüz çalışmalardan birkaçını tamamladık. Artık falcı profil sayfasında oylamaları detaylı olarak görebiliyorsunuz. Kim kaç yıldız vermiş bakabilirsiniz. Yıldızların yanında listeleme işlemi ikonuna basıp oyları verenleri listeleyebilirsiniz. Orada sadece son 100 falı göreceksiniz. Bir sonraki adımda genel oy gösterilerinde de son % 100 oyun başarısını vermeyi düşünüyoruz. Bu kişinin performansını daha iyi gösterecek, ücretsiz bakarken ki fallardan kurtulunacak ve artık kötü bakmaya başlamışsa da hemen gösterecektir.
Değerlendirmelerinizi bekliyoruz...

Yorumlar

• Yıldız puanlama sisteminde bir düzenleme yaptık. Artık Yüksek yıldız veren bir kişi yıldızını düşüremeyecek. Sadece düşük yıldız veren isterse yıldızını yükseltme hakkına sahip olacak. Böylece yıldız tehdidi ile soru soranlar ile önce yüksek verip sorusuna cevap aldıktan sonrada yıldızını düşürenlerden kurtulmuş olacaksınız.
  • evet 60 fal baktım 1 tane baktığım ücretsiz fal 1 yıldız vermiş gerisi hep 5 çok iyi sistem yapmışsınız

teşekkürler
  • merhaba oylarımı takip ediyorum.3 tane fal baktım üst üste 5 yıldız aldığım halde puanımda bir değişiklik olmadı. birtane falda 3 yıldız aldım hemen düştü. artması gerektiğinde artmıyor.düşmesi gerektiğinde hemen düşüyor :) ilgilenirseniz sevinirim teşekkürler
  • Oy oranınız arttıkça etkisi etkisini görmeniz azalıyor. Yoksa standart bir sistemi entegre ettik testlerimizde de defalarca kontrol ettik sorun göremedik. Sizleri daha başarılı bulduğumuz son 100 fal gösterimi ile sistemi güncelledik. Daha iyi gösteren ama dürüstlüğü sorunsuz başka iyileştirmelerde yapabiliriz. Bu konunun ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Sizin kadar bizim içinde başaralı görünmeniz önemli. En son steyeceğimiz şey sizlerin başarısız görünmesi.
  • evet bende Karam34 un soylediklerine katiliyorum..Ote yandan fal iade olayini cikarttiginiz gunden beri birde ustune kredi transfer olayini gundeme getirdiginiz gunden beri nedense bana fal gonderen uyeler sacma sapan bahanelerle olumsuz oy veren kisiler haline dondu..burda 50 TL alt odeme siniri cok yuksek..insanlar baktiklari falin karsiligini transfer ederek baska amaclarda kullanmaya basliyor..Kaldiki 50 Tl bu kadar falcinin gundem oldugu bu sitede bayagi bayagi yuksek bir rakam.Eskisi gibi 20 TL cekilmesi ve kredi transfer olayini kaldirmaniz en dogrusu..ote yandan bir olumsuz oy da dusen puanimiz yine bir olumlu oyda geri gelmeli..bu universite sinavlarinda bile 3 yanlis bir dogruyu goturuyorken sizde cok acimasiz ve alakasiz olmus kusura bakmayin :(
  • Bana gelen bir yakınmadan bahsetmek istiyorum.Birçok üye falcılar tarafından ki genelde yeni üye falcılar tarafından sürekli oy istenmesinden şikayetçi.Ve şikayet edilen bir durum daha ücretsiz fallara ya çok geç bakılması ya da hiç bakılmaması.Denen şu ki madem bakılmayacak bu fallara ya böyle bir hak verilmesin ya da falcılara belli bir süre tanınsın bakması için ve bakmadığı fal belli bir sayıda olursa falcılığı iptal edilsin.Bence bir parça da haklılar.Kişisel bilgi kısmında bile oy verin diye yazan falcıların sayısı çok fazla.Bence çok ayıp böyle ağızlarıyla oy "dilenmeleri".
  • Banka işlemleri elle yapıldığı için çok fazla zamanımızı alıyor ayrıca eft ücretide maliyetli. İadesi olmayan bir sistem yok. Müşterilerin yasal olarak iade hakları var biz bunları minumum da uyguluyoruz. Ayrıca olumlu oylar kadar olumsuzlarada ihtiyacımız varki iyi ile kötü ayırt edilebilsin. Tabiki biz haklıyız demiyoruz. Şartların en iyisi için uğraşıyoruz. Bizim önceliğimiz falcılar ama her iki tarafada eşit durmalıyız. Memnuniyetsizliklerinizi yakında takip ediyoruz bir kolayını bulduğumuz zaman da da hemen çaresine bakmaya çalışıyoruz. Fikirleriniz her zaman en açık haliyle yazın lütfen. Bunlar bizim için çok değerli. Çünkü bizler falcı değiliz durumunuzu yakından hissedemeyebiliyoruz işin teknik tarafıyız sizden anladıklarımızı diğer profileride göz önüne alarak en uygun şekilde icra etmeye çalışıyoruz.
  • Başarı sisteminde bir değişiklik yaparak verilmemiş fallarıda dahil etmeyi düşünüyoruz.
    Değişikliği yayına aldık. 7 Ağustos Pazartesiye kadar test edeceğiz.
    Sonrasında kararımızı uygulayacağız.
    Foruma da yorumlarınızı iletebilirsiniz.
  • arkadaşlar ben bu sistemin daha adil olduğunu düşünüyorum örneğin ben 1 yıldız aldığım bir faldan sonra 20 tane daha fal aldım ancak bunların 2 3 tanesi oy kullandı ben oy verin denmesinden hoşlanmıyorum zaten o zaman kullanılmış gibi hisse kapılıyorlar, oylanan son50 dahil edilince nerdese 1 aydır benim puanım değişmiyor çünkü bir yıldız veren 3 aşağı 5 yukarı yerinde sayıyor oylanmayanlarda dahil edilirse düşük aldığımızda telafi etme imkanı doğmuş olucak ne dersiniz?
  • Açıkçası ben bu sitemi pek beğenmedim yani çoğu falda oylanmıyor böyle olduğu zaman hemen hemen herkesin başarısı yüksek kalacak. Kullanıcıların kafası karışacaktır. Sevgilerimle... :-S
  • Oy vermeden yorum yapan kullanıcı sayısı çok fazla, çoğunluğunun yorumları da olumlu oluyor. İşin bu tarafından da bakmak lazım, bu anlamda işe yarar bir şey ama bence oylama yapılmadan yorum da yapılmasa, daha iyi olur. Çünkü fal atan çoğu insan yorumlara bakarak atıyor. Gizli bir yorumda oy kullanılmamış ise akılda "acaba kötü mü?" gibi soru oluşuyor. Üstüste oy almayan ama olumlu yorum yapılan fallarım var. Başarıya etkisi anlamında güzel ama bence oy vermeden yorum da yapılamamalı. En etkilisi bu olacaktır.
  • August 2017 düzenlendi
    Oy vermeden yorum yapmayı zorunlu hale getirmeyi çok düşündük. Tellwe de ki en sıkıntılı konu falla ilgili yorum alanından soru sorulması. Falla ilgili yorum alanı, soru sorma alanı olmaktan kurtarabilirsek oy vermeyi zorunlu yapabiliriz. Soru konusunuda başka bir başlıkta yakın zamanda tartışmaya açacağız.
  • Oylamada düzenlemesinde bir sorunla karşılaşmadık. Kararımız netleşmemekle beraber bu şekilde devam ediyoruz.
  • çok iyi oldu iade vermediğimizde verilen 1 puanlarda sıralamada kaybolacak
  • August 2017 düzenlendi
    Her danışanın olumlu puan verdiği çok düz bir bakış açısıdır. yeni uygulamayı ise, en azından önemli bir adım olarak olumlu buluyorum. Çünkü bu kadar emek verip yorumlar yaptıktan sonra, birisinin bilinçli olarak 1 vermesi, tüm emeklerimize yazık ediyor. Beğenmeyen bir danışan, fal parasını geri alsın daha iyi. Bu herkesin basına gelebilecek bir konu. Hiç kimse kusura bakmasın! Hatta klasik fallar yerine, canlı falların puanlarını öne çıkarsalar çok daha iyi olurdu. Çünkü klasik fallara verilen puanları ben hiç gerçekçi bulmuyorum. Teşekkürler.
  • Oy vermeden yorum yapmamayı iş planımıza aldık. Yayına aldığımızda ayrıca bilgi vereceğiz.
  • Promosyon kahve falını uzun uzun yorumladım. Telefon ekranında iki sayfa uzunlukta bir yorumdan bahsediyorum. Ücretli fallara nasıl bakıyorsam promosyona da öyle baktım 3 yıldız almışım. Bir kere kendim promosyon kahve falı baktırdım birkaç kere de arkadaşım benim hesabımdan promosyon kahve falı baktırdı. Açıkçası ben bu kadar uzun uzun yorum yapana denk gelmedim.
    Başka bir üyenin Tarot falına baktım iyi haberler vermedim bir yıldız vermiş. İade edemedim çünkü iade hakkı dolmuş. Bende patlamış oldu. Bu adaletsiz değil mi? Destek masasına yazdım şikayetlerinizi foruma yazın diyor. Evet bir yöne güzel bir şey oylama yerinde bir uygulama ama sizce ne kadar adaletli bir oylama oluyor. Bence üyelerin de oylama hakkı elde edebilmeleri için bir kriter olmalı.
  • Oylama yapabilecek üye kriteri? Ne yaparsa oy verebilecek veya yapmazsa oy verebilir. Öneriniz varsa dinlemek isteriz. Diğer taraftan oy ve yorum alımıda oldukça düşük bu uygulamanın onu etkilememesi de gerekir.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .