iade almak üzere fal baktıran üyeler

merhaba ben 2 güvendiğim falcıdan da 1 (5 üzerinden 1) puan almış bir üyeye fal baktım. üyelerin falcılar tarafından oylamalarını sadece fal baktıktan sonra görebiliyoruz. eğer 2 farklı falcıdan da çok düşük bir puan aldığını falına bakmadan önce görebilme sansım olsaydı falına hiç bakmamayı tercih ederdim. haliyle bu durumdan, üyenin falına baktıktan sonra haberim oldu ve ben de diğer arkadaşlarım gibi 1 puanını aldım. Bu konuda birçok falcı arkadaşımın sıkıntısının olduğunu düşünüyorum hiçbirimiz kahin değiliz ve insanların bize ne niyetle geldiğini bilemeyiz. o yüzden bu konuya çözüm olarak üyelerin başka falcılar tarafından aldığı oyları önceden görme imkanımız olsun diye bir talepte bulunmak istiyorum. Böylece en azından herkes kendince önlemini almış olur.

Yorumlar

• 3 oy aldıklarında görebilirsiniz.
  • Merhabalar , sadece fark edilmemiş olabilineceğini düşündüğüm için yorum yapıyorum bu konuya . Eskiden fal bakmadan önce kişilerin aldıkları yıldızları görebiliyorduk evet, yıldızlarına tıkladığımızda açılıyordu . Şu an o imkan yok , geliştirilmiş güzelde olmuş, ön yargıyı kırıyor . Fakat benim bahsedeceğim kısım biraz daha derin , burada aldıkları 2 ya da 3 oylamadan bahsetmiyorum . Örnek vermek gerekirse ; Geçen gün bir kullanıcıya fal baktım , yalvar yakar gelmiş '' lütfen bari siz bakın bana , olumlu olumsuz her türlü yoruma açığım '' diyerek , oylama butonu 4 . yıldıza kadar dolu idi ,tıkladım ancak açılmadı , ilk defa bakacağım birisi olduğu için kırmak istemedim baktım falına , 5 yıldız verdi çokta beğendiğini belirtti abartılı bir övgü ile . Neden kimsenin kendisine bakmadığını anlamak için sorduğu soruda profil bilgilerine tıkladığımda güvenilir bir çok falcıdan 1 yıldız aldığını gördüm . sanırım yanlış hatırlamıyorsam 4 ün üstünde idi oy kullanan falcı sayısı . Neyse mühim değil dedim . 2. sefer geldiğinde birbirinden alakasız bir sürü soru sormuştu hepsine cevap verdim aksatmadan sonra yorum yapmadan 1 yıldız vermiş ki soruların bir kısmı 5 yıldız verip beğendiği şeylerdi .O vakit zaten amacının farklı olduğu anlaşılıyor insanların . Bu konuyu belki gözden geçirmek isteyebilirsiniz . Kimden kaç yıldız aldığı , kaç kişiden aldığının pek fark etmediğini , oylama kısmının açılmadığını ancak bakım yaptıktan sonra aktif olduğunu eklemek istedim . Belki de sadece bende öyledir bilemiyorum ,masa üstü bakım yapıyorum sadece ama o da mümkün elbette . Sevgilerimle
  • May 2018 düzenlendi
    3 den az oyu olanlarda ve nöbetçilere gönderilen fallarda kullanıcıların aldığı oyları göstermiyoruz. Siz bakarken 3 den az oyu olduğu için oyunu görememiş olabilirsiniz.
  • Bu konuyla ilgili bir alternatifi (Şartlı Bakım) değerlendiriyoruz şu an.

Falcı sorun yaşama ihtimali olan kullanıcının falına bakmak için "Şartlı bakım talebi" gönderebilecek.

Kullanıcı falını açtığında; Falcı şartlı bakım öneriyor. Şartlı bakımı kabul ederseniz falcı falınıza bakacak ama iade talep edemeyeceksiniz, oy kullanamayacaksınız ve sadece gizli yorum yapabileceksiniz.

Karar kullanıcıya kalacak. Şartlı bakım hakkı da sadece Sadece Vip+ falcılarda olacak.
  • Oyları nerden görüyoruz? Biri beni aydınlatabilir mi :(
  • Falcı profilinin altında tabi 3 den fazla oy almışsa ve fal nöbet falı değilse.
  • neden 3 oy alınca gözüküyor , ilk oyda neden gözükmüyor
  • Gerçek ortalaması çıksın diye 3 oyu bekliyoruz. İlk defa katılan birçok kişi falcıların keyfi oyu ile devam edemez fal baktıramaz duruma düştüğünü tespit ettiğimiz için 3 oy almasını bekliyoruz.
  • Merhabalar. Bu konudan istesek de uzak kalamıyoruz maalesef. İki görselde 2 yıl 7 gün ara ile yaşadığım ve açıkçası içine düştüğüm bir talihsizliği kişilerin özel bilgilerini gizleyerek yansıtmak istedim. Zira çok fazla bu tarz sorunları yaşıyoruz. Sırf bedava fal baktırabilmek uğruna insanlar nahoş şeyler yapabiliyorlar. 2 yıl önce ücretsiz baktırmak umuduyla 5 yıldız verip, dilediğini alamamış birisi. 2 yıl sonra dönüp ricada bulunup iyi niyetimden faydalandığını 7 gün sessiz kalıp sonrasında sessiz bir şekilde fala 2 yıldız vererek gösteriyor. Sunulabilecek en uygun örnek budur. İnşallah bu tür zihniyetlerin son bulması ve gerekli önlemlerin alınması dileğiyle. İyi akşamlar dilerim.

1
    2
  • Bana gelenlerden bir tanesine 1 saat boyunca fal baktım ayrıntılı şekilde.. Sonra iade eder misiniz dedi. Bence birileri bilinçli yapıyor bunu. Şimdi de uzun süre fal baktırıp, iade ettiren kişiler türedi. O kadar emek veriyoruz. Dikkat ve zaman harcıyoruz. Buna bir çözüm bulunabilir mi? Mesela bir saati aşkın bir süre bakılan fallarda, iade etme butonu aktif iken "pasif" olabilir mi?
  • Saate göre bir sınır koyamayız. 400 karakterden fazla yazmışsanız ve genel oalrak fal yorumu içeren bir yazışma yaptıysanız iade etmek zorunda değilsiniz.
  • Ek süre istemek en dogrusu sanırım üyelerden yoksa bir kaç kez bu yüzden geri çekildi kaç tane fal
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .