'Nöbetci Falcı' statüsü

May 2014 düzenlendi kategorisi Falcılar
Falların geç bakılması, beğenilmeyen, oyları düşük kullanıcıların fallarına bakılmaması gibi sorunlardan dolayı çokca şikayet almaya başladık.
Falcıların istedikleri ve hislerinin kuvvetli olduğu fallara bakmak istemesini doğru buluyorduk ama müşteri memnuniyeti açısından biraz kötü oy almak birkaç laf işitmeninde ticaretin gereği olduğunu ve sineye çekilmesi gerektiğini anladık.

Sizlere şu fala bakacaksın şu sürede bakacaksın. Hergün bakacaksın. Her gelen fala bakacaksın diyemeyiz. Siz isterseniz bunu yapabilirsiniz diye düşünüyoruz hala.
O nedenle şöyle bir uygulama yapmaya karar verdik:

Uygulamaya katılmak zorunlu değil. Sadece nöbetçi olmak isteyenler bu kurallara uyacaklar.

Sitede olduğu sürece her fala bakmak isteyen ve 30 dk içinde bakabileceğini söyleyen kişiler. Nöbetci falcı statüsünü seçecek. Bizde bu kişileri en üstte göstereceğiz. Bunu seçen falcılar kötü oy ve yoruma eyvallah diyecek belki ama fal alışı artacak. Müşteride geri çevrilmeyen ve 30 dk sonra muhakkak yorumlanacak bir falı olduğunu bilecek.

Uygulama için tabiki yaptırımlar olacak. Süreyi geciktirenler ilk uyarıdan sonra geciktirmeye devam ederlerse bir daha nöbetci olamayacaklar. Geciken falların ücretleri de düşecek ama ne kadar düşer nasıl düşer henüz karar vermedik.

Bu uygulama hakkında düşüncelerinizi bekliyoruz....

Yorumlar

• ben sırayla almaya başladım artık.örneğin en fazla 2 fal geliyor çevrimdışına dönüyorum onlaır yorumluyorum ve daha sonra yine çevrimiçine dönüyorum alım yapıyorum bu şekilde olur değilmi.Kusura bamayın kafam karıştı biraz nöbetçi sistemi için.Yani durum şöylemi bana fal geldi ve yoğunum o sırada bende size 30 dakika içinde bakıyorum dedim o sürede bakmam gerekiyor bana özle gelen fala yani yazınca nöbetçisi sayılıyorum gibi gibii aydınlatırsanız sevinirim..
  • Nöbetçi falcı: İlk tıklayana geri çevirmeden 30 dk içinde fal bakacağım garantisi vermek demek.

Detaylar değişebilir ama şöyle kurguladık.
    Girdiğinizde "Nöbetçi ol" butonu göreceksiniz. Ona tıklayınca online statüsü gibi nöbetci yazacak sizde. Nöbetçi iken gelen ilk falla durumunuz "Falda"ya çevrilecek. Gönderilen bu fala 30 dk içinde bakmak zorundasınız. Başka fala bakamazsınız. Sıraya alamazsınız. Siz bu fala bakarken başka birisi size fal gönderebilir. Ona hemen bakmak zorunda değilsiniz. Bu falınız bitince ona bakabilirsiniz. Gelen falar bittiğinde tekrar nöbetçi ola basabilirsiniz.

Nöbetci ola tıklayıp kurallara uymazsanız yaptırımlarımız olacak. Onuda sistem oturunca belirleyeceğiz.
  • falarda ucret kesimini dogru bulmuyorum bu hem haksızlık olur hemde falcıların moralini bozar falcılara bu konuda özendirici yaptırımlar olmalı mesela puan gibi.
  • ben bir konu daha öne atıcam 30 dakika diyorsunuzda ben şuan bakarken hesap yaptım bir deneme testi gibi.30 dakika yeterli gelmeyebilr.Madem müşteri memnuniyeti diyorsunuz illaki ozaman memnuniyet için bu zmanı bence bira daha fazla tutmalısınız.Çünkü ana noktaya değinip geçemiyoruz sadece.Onlar hep destan yazalım istiyor bu destanı yazmak içind eel gücü biliyorsunuzki ben klavyeyi seri kullanan bir kişi olmama rağmen hem incele kartları fincanı hem yaz zor oluyor.Zamana kısıtlama getirmeyin şimdi ben ona bakarken bu defa arkadaki gecikicek.Nöbetçi sistemi beni fal bakmaktan soğutur ben size söyleyim.Ki soğuttuda şuanda bir kaç gündür sürekli çevrimiçi iken bakmak istemiyorum çevrimdışına dönüyorum.Bizleride kaybetmemelisiniz bence.Çünkü onlar tatmin edicek bir falcı arıyorlar.Bizide kaybederseniz biri gider biri gelir mantığı varsa sizin kararınız.Ama böyle birçok kişinin soğuduğunu düşünün ozamanda falcı bulamıycaklar baktırıcak.Adil kararlar vermeye çalışıyorsunuz farkındayım ama bizde zor durumdayız.Bakılan fal sayısı sistemide koyabilirsiniz ayrıca.Örneğin falcı bakarken sıradaki fal sayısı şukadar gibi.Ozaman bilirki o kişi bekleyen falları var ona göre sıralamayla yollar yada sıraya girer.Biz falımızda var desek inandırıcı gelmiyor gibime geliyor onlara.
  • nöbetçi sistemi işi iyice karıştırır gibime geliyor.Katı bir uygulamayla değil ağır ağır ilerleyerek yeni yenilikler yapmak bence daha iyi.Birden katı kural koyarsanız bu defa falcılar uçup gider yanlış anlamayın ben fikrimi beyan ediyorum size
  • İsteyenin katılacağı bir sistem yapıyoruz. Kimseyi zorlamıyoruz.
    Kullanıcılar geri çevrilen fallardan çok sıkıldılar. Falcılardan azar işitiyoruz birde diyorlar.
    Falına güvenen aldığı bikaç olumsuz oydan rahatsız olmayacak kişiler nöbetçi olacak. Diğerleri ekisi gibi devam edecek. Süre 40 dk olabilir.
    Yeniliklerimiz ve geliştirmelerimiz sadece bununla sınırlı kalmayacak tabi.
    Şunu da unutmayın bu iki taraflı bir denge. Sistemin size de üyelerede ihtiyacı var.
  • nöbet sisteminde zorunluluk yoksa sorunda yok ozaman................................
  • May 2013 düzenlendi
    Zorunluluk yok. İlk metinde açıkca yazmamışız şimdi düzeltiyoruz.

"Uygulamaya katılmak zorunlu değil. Sadece nöbetçi olmak isteyenler bu kurallara uyacaklar."
  • June 2013 düzenlendi
    ..............
  • Bence bu güzel bir uygulama olur. İsteyen uygulamaya katılır.
  • İlginç bir öneri olmuş gercekten mantıklı ama 30 dak adam akılı fal bakmak için çok yetersiz bir zaman dilimi he sala gitsin modeli derseniz 10 dak fal bakılır sıfır sıkıntı ama hani bu işi daha özendirici ve keyifli bir hale sokulsa daha mantıklı olur cafede arada sırada giriyorum nerdeyse 7/24 nöbetci fal baktırma potansiyeli olan arkadaşlar var ve promosyon falları bir şekilde kısıtlaya bilinirse ben kendi adıma bakarım he birde aynı kulanıcını 5 hesabından aynı falı atıp pormosyon seklinde farklı yorumlar bekleyenler var bunlarda nasıl bir düşünce ve kafa yapısı onuda bilemedim. Bu durumlar düzeltilirse ben bakarım . İyi tellweler .....
  • o ne biliyormusun canım benim deneme sistemi sivri zekalılar yüzünden ben çok fazla gerildim artık şu işten.Deneme yapılıyor çok dikkatli olun.rumuzlar farklı isimler farklı sonra başka paylaşım sitelerinde ben şunu denedim öçok özür diliyorum keriz şunu şunu dedi anlamadı diye konuşuluyor.Ama bilmiyorki sivri zekalım bizler buradan görüyoruz kime baktığımızı bakmadığımızı.Bunlar istisna sadece.Engelleme sistemi çare olur ne o beni görsün ne ben onu.Böylece polemikte asla yaşanmaz.Sırf 3 kuruş para kazanıcam diye onun ayağının altında paspas etmek istiyor.Gitsin resmi bir buraya bayılsın milyarlarıda görecem ben onları.Çocuk oyuncağına çevirdiler artık.Allah siteyede kolaylık versin hangi birine bakacaklar :))
  • ayrıca site yönetimiyle aramızda yapılan konuşmalar bir toplantı kabul edilip üyelere sızdırılmasa çok iyi olur.Bunu sayfalarında yazanlar bile var biz size ne yazdığımızı görüyoruz diye.Burada telvenin çalışanı değiliz ama kendi sistemsel çalışma düzenimizi öncelikle kendimiz belirleyip gizliliklere uymalıyız sayfalarda KOCA KOCA BUNLARI YAZMANIN ANLAMI YOK.Zaten bu rumuzların çoğalma sebebide bunlardan dolayı kaynaklandı bana göRE.Arif ne bilsin işi kişi demeden.Artı falcı olmak isteyenleri 1 fallık deneme testinden geçirseniz çok iyi olur diye düşünüyorum.Keyif için olmamalı bu iş iş bilinmeli.Ben buradan bir çok falcı arkadaşım var sadece ekmeğini buradan çıkaran ev hanımları örneğin.Yzık günah yani ya.Bu kişileride tehlike altına atmasın bunlar
  • şu oylamalarını yapmadan soru soranlar içinde resmi bir panel açarsanız iyi olur.Cevabını alıp kaptı kaçtı yapılıyor.Önce oylama sonra soru paneli açılsın bunda ne kaybedilecek anlamıyorum.İADELERİM ÇOK FAZLA ARTTI GÜNDE 20YE YAKIN İADE YAPIYORUM ARTIK BU KİŞİLER YÜZÜNDEN.bu daha verimli olacaktır böylece herkesin falına bakılacaktır.Oylamanızı yapınız şeklinde iki kelime bir sinyal ya bu kadar.
  • Fallar kısmında 15 dakika çok kısa bir süre ve sayfa yenilendiği an , falı geri çekiyorlar... Yorumların kısa olması bundan kaynaklanıyor . Yorumların da kısalığından tatmin olmadıkları için belirli kelime koyabilirsiniz Örn: en az 200 kelime yorumcu yorum yapsın gibi . Fal geri çekme olayıda ortadan kalksın diyorum Örn ; 2 saat verin ve 2 saat içinde yorum yapılmayan fallar otomatik olarak havuza düşsün . Gece falları kalanlar içinde 10 saat ya da 8 saat verin derim. Her falın üzerin de de gelen dakikası ve saati yazarsa sırayla bakmak daha kolay olur diye düşünüyorum.
  • Eğer hemen yorum isteyenler olur ise de , nöbetçi falcıya gönderip hemen yorum alsınlar. Bence bizim için daha kolay olur .
  • Herbirine tek tek cevap veremeyeceğiz ama mesajlarınızı okuduk. Notlarımızı aldık.
    Gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz.
  • :)))))
  • Uygulamanın yapılmasına karar verildi sanırım ne zaman uygulamaya geçirilecek acaba sisteme yansıyacak??
  • Şu an promosyon kredi ve karaliste iş listesinde öne geçti ardından yapılacak.
  • KARALİSTE durumu muhteşem olacak elimdeki ajandadan kurtulmuş olacağım bunun sayesinde :))))
  • Nöbetçi falcı uygulaması bitmek üzere testleri yapmak için beta haldeyken kulanımınıza açabiliriz.
    Detaylar bilahare duyurulacak.
  • bende nobetcı falcı olmak ıstıyorum ılgılenırmısınız
  • ne yalan söyleyeyim ben buradaki baktığım fallar sayesinde para kazanıyorum ama sallamadan hissederek hatta promosyon bakarken bile mesaj ile soruyorum sorunuz yada niyetiniz ne daha detaylı bakayım diye maksat iyi hizmet vermek.bakamadığım takılı kaldığım bir fal olursa isterseniz başka falcı arkadaşlarımdan birine yollayabilirsiniz diyorum kimseye haksızlık edemem ;;)
  • Nasıl nobetci falcı olunabiliyor acaba? Bende olmak isterim?
  • Nöbetci falcı uygulamasını bugün teste açıyoruz.

Genel detaylar şöyle:
    Menüde kırmızı bir nöbetci ol butonu göreceksiniz. İstediğiniz zaman butona basarak falcınızı nöbetci yapabilirsiniz.
    Nöbetci olduğunuzda gelen tüm fal isteklerini yerine getirmek zorundasınız. Falı iade edemezsiniz.
    Gönderim saatinden itibaren 40 dk içinde fala bakmanız gerekmektedir.
    Bakmadığınız ve süresi içinde yorumlamadığınız fallar olursa nöbetci olma hakkınız engelenir.
  • Bence NÖBETÇİ FALCI statüsünün çok güzel ve yerinde olduğunu düşünüyorum. Kaldırılmaması ve sürekli olarak aktif olması gerekiyor. Yorumcu arkadaşlarıma bakıyorum ve bazıları 30 dakika bazıları 20 dakika bazıları ise benim gibi her dakika fal var mı yok mu ? diye kontrol ediyor. Ben her dakika aktifim her dakika kontrol ediyorum ancak çoğu yorumcu arkadaşım EVLİ - AİLESİ YÜZÜNDEN KONTROL EDEMEME - veya başka işleri olduğu için bakamama durumları var. NÖBETÇİ FALCI statüsü her dakika aktif olduğunu gösteren bir statü bence ve çok güzel ve iyi bir statü...
  • Chat falının açık olmasıda sizin online olduğunuzu gösterir. Fal alımınız için iyi bir iletişim kurabilirsiniz bu şekilde.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .