Falcılara geleceği söylenen yasakla ilgili görüşlerimiz...

January 2013 düzenlendi kategorisi Genel
Sevgili Tellwe falcıları son zamanlarda haberlerde duyduğumuz falcılara gelecek cezalarla ilgili olarak düşüncelerimizi ve durmumuzu sizlerle paylaşmak istedik.

Öncelikle söyleyelimki henüz hiçbir resmi kurumdan uyarı almadık.

Şu anki gündem sokak aralarındaki fal bakan cafeler veya evlerinde bu servisi verenler üzerinde dönüyor. Ceza aldığı yazılan bir kişi var bildiğimiz o da Adanada fal ve muska yazan biri. Onada bir para cezası öngörüp göndermişler.Tartışılan bu falcılar elden veya kişisel hesaplarına inanılmaz paralar isteyip bunu vergilendirmeyen kişiler. Sorunda burdan kaynaklanıyor.

Türkiye de yorum servisi vermek ve bunu vergilendirmek yasal. Medyumlar bile yasal olarak işlerini yapıyorlar. Ama fal bu deyince karışıyor işler ve bir belirsizlik oluyor. Biz de vergisini ödeyen resmi bir firmayız. Tüm alımlarımız resmi olarak Turkcell gibi operatörler üzerinden yapılıyor. Tüm işlemlerimiz kayıt altında Avrupa birliği standartında bu işi yapıyoruz. Bu şekilde bakınca bu işi yapmamızda bir sakınca yok. Belli bir yasak olsa önce Turkcell bize ödeme yapma imkanı vermezdi.

Size bir garanti veremeyiz ama olayların söyledikleri kadar dramatik boyutlara ulaşacağını sanmıyoruz. Astrolojide fal ve fal bakan herkese ceza verseler ülkede insan kalmaz. Sadece bizdeki kayıtlı falcı saysı 1590 :) Biz işimizi bırakmayacağız. Ters bir durum olursa da size hemen bilgi vereceğimizden emin olun.
Umarız en kısa zamanda bu gereksiz gündemden uzaklaşıp Ülkenin gerçek sorunlarına eğilirler.

İyi Tellweler...
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .