Tarot

February 2011 düzenlendi kategorisi Tellwe
Bildiğiniz gibi Tarot a başlamadan evvel genel bir duyuru yaptık ve fikirlerinizi mail ile alıp kendi bilgi birikimizle birleştirip bir uygulama hazırladık.
Geçen süre içinde online ortamda nasıl karşılandığınıda tespit edip daha fazla tecrübe ve bilgi sahibi olduk.
Şimdi Tarotu Facebook uygulaması olarak da hazırlayacağız ve yeni çalışmayı yapmadan önce bir kez dha değerlendirmelerinizi almak istiyoruz.

Bu konuda geçtiğimiz günlerde birkaç falcı arkadaşlada yazıştık onların fikirlerinide birkaç gün için de buradan yazıp cevaplamaya çalışacağız.
Katılımınızı rica ediyoruz...

Yorumlar

 • March 2011 düzenlendi
  Bahsettiğim mesaj şöyleydi.

  CELTİC
  HARİÇ DİĞER AÇILIMLAR İÇİN DANIŞANLARA TÜM KATOGORİLERDE SEÇME
  HAKKININ VERİLMESİNİ YANLIŞ BULUYORUM.AYNI ZAMANDA TEK KART YAHUT ÜÇ KART İLE
  ÇOK UZAK GELECEĞE DAİR KESİN CEVAPLAR VERİLEMEZ.
  DIŞARDA TAROT FALI BAKTIRMAK İÇİN 30 LİRA VERMEKTEN ÇEKİNMEYEN KİŞİLER NEDEN 5 LİRAYI
  FAZLA BULUYOR? ÇÜNKÜ SİTEDE ÇOĞU ARKADAŞ SADECE KARTLARIN ANLAMLARINI
  YAZIP GEÇİŞTİRMEKLE YETİNİYOR.
  KARTLARIN
  ANLAMLARI AÇILIM İÇERİSİNDE HANGİ KARTLAR İLE BİRLİKTE SEÇİLDİKLERİNE GÖRE
  DEĞİŞİR.AYNI ZAMANDA FAL BAKTIRAN KİŞİ HEM NELER OLACAĞINI MERAK
  EDERKEN HEM DE AYNI ZAMANDA DERDİNİ ANLATIP BİLİNÇ ALTINDA KENDİNE
  BİR YOL GÖSTERİLMESİNİ İSTER.TAROT FALININ ASIL AMACI DA ASLINDA KARŞIMIZDAKİ
  KİŞİYE NE OLACAK SORUSUNUN CEVABINI VERMEKTEN DAHA ÇOK NASIL DAVRANMASI
  GEREKTİĞİNİ ÖĞÜTLEMEKTİR.
  HEM
  SİZİN HEM DE FALCILAR İÇİN KAZANÇLI GİBİ GÖRÜLSE DE BİRKAÇ KERE MEMNUN KALMAYAN
  BİRİNİN İYİ BAKANI BULURUM UMUDUYLA SÜREKLİ PARA VEREREK DENEMELER YAPACAĞINA
  İHTİMAL VERMİYORUM.

  TEK KART TAROT AÇILIMINA DA PEK İLGİ OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM. O YÜZDEN ONU
  PROMOSYON OLARAK KULLANMAK DAHA AKILLICA BENCE.
  TEK
  KART GÜNLÜK BURÇ YORUMU GİBİ KULLANILABİLİR. ONUN YERİNE HOROSKOP AÇILIM TERCİH
  EDİLMELİ BENCE.ÇÜNKÜ ÜYELERİN BÜYÜK BİR ÇOĞUNLUĞU KADIN VE YİNE BÜYÜK BİR
  ÇOĞUNLUĞU DUYGUSAL YAŞAMI İÇİN BAKTIRIYOR.HOROSKOP BU ANLAMDA DANIŞAN TARAFINDAN
  MERAK EDİLEN KİŞİNİN HAYATINDAKİ HER AYRINTIYI VERDİĞİ İÇİN VE BU ŞEKİLDE DE
  LANSE EDİLİRSE DAHA ÇOK TALEP TOPLAYACAKTIR.

 • Tarot ta tek kart için 1 tl üç kart için 3 tl 10 kartlı açılım için 5 tl fiyat düzenlemesi yapmak istiyoruz.

  Ayrıca bu uygulamaya geçinde promosyon kredileri ile tek kart ücretsiz fal gönderebilecekler kullanıcılar.

  Uluslar arasına geçince ve şu anda kahve falı bilmeyen sadece tarot bilen kişileri 50 oy sınırına ulaştırabilemek için gerekli bir uygulama bu bizim için.
 • iyi günler peki ben 78 karta birden bakıyorum.aynı zamanda aşıklar tarotuna da bakıyorum.peki bunlar neden yok?bence bunlarda olmalı diye düşünüyorum.
 • tarotta 78 kart var kullanıcı kartını çektikten sonra siz istediğiniz kadar kart seçip istediğiniz gibi dizebilirsiniz kullanıcıda sizin bıraktığınız şekilde görür.
 • Bu arada size henüz Tarot gelmedi heralde. Tarot için bir deneme ekranı yapmaya çalışalım oradan özel bir dizilim ihtiyacınız varsa ekran görüntüsü olarak bize atarsınız.
 •          evet henüz yorumlamam için tarot gelmedi.önemli olan benim istediğim gibi çekip yorumlamam değil karşıdaki kişinin ne istediğidir.örneğin aşıklar tarotuna 4 kart ile bakabilirsin (büyük arkana kartları ile),ama 78 kart ile baktığımda ya da bakacağımda ben kişiden soru sormasını istemem çünkü ne varsa o çıkar.ayrıca 78 kartla bakmakla keltik çaprazına bakmanın ücreti aynı olmamalı diye düşünüyorum.
           

 • Büyük arkana için ayrı bir çalışma yapmak lazım ozaman.
  Büyük arkana ile bakılacak diğer önemli açılımlar nelerdir?

  Ücretlendirmeyide şöyle düşünmüştük. 1 kart 1 tl, 3 kart 3 tl , celtic ve üstü açlımlar içinde 5 tl. Yakında bu şekilde devreye alabiliriz.

  Aşıklar falı diye bir bölüm açarsak ücret ne olmalı?
 • Horoskop açılımı ile ilgilide bilgi verebilirmisiniz. Nasıl bir uygulama uygun olur.
 •          ben büyük arkana kartları ile sadece tersli-düzlü olarak aşıklar tarotuna bakıyorum.eğer yapacaksanız fiyatını da siz belirleyin..horoskop açılımına ben pek bakmıyorum.çünkü çok kapsamlı bir açılım şeklidir.12 ayı içine alır ve her ay ayrı ayrı yorumlanır.horoskop açılımı ile astrolojik çember açılımı birbirine benzer.

           horoskop açılımı,aşıklar tarotu,astrolojik çember ya da ne olursa olsun yapacaksanızın ben şöyle yapılmasının daha iyi olacağını düşünüyorum.mesela tarota baktıracak kişiler ''TAROT'' a tıklasın ve hangi açılımlar varsa onlar gelsin örn: 1)aşıklar tarotu 2)horoskop açılımı 3)astrolojik çember 4)keltik çaprazı gibi.sonra bunlardan istediğine tıklayınca ücreti çıksın.1-3-5 vs. kabul ediyor musunuz yazısı gelsin ve  kabul ettiği zaman yorumcuya göndersin.yani demek istediğim şu,ayrı ayrı yerde tarot açılımı olmasın.hepsi bir tarotun içinde olsun.


 • Kartları dilediğiniz gibi çekip dizebildiğiniz için bu açılımların hepsini yapabiliyorsunuz. Sadece kullanıcı çekmediği için sizin enerjinizin belirlediği kart sorunun olabilir.
  Büyük arkana işini iş planımıza alacağız. Gelişmelerden haberdar ederiz...
 • evet aslında kullanıcılar çekse kartları çok iyi olur diye düşünüyorum.tıklayınca kartlar açılsa ve kartları kullanıcılar çekse çok iyi olur diye düşünüyorum.
 • Kartları zaten kullanıcılar seçiyor ama tek kart yada 3 kart seçince siz başka bir açılım yaprsanız size düşüyor kartları tamamlamak. Profilinizde çekmesi gerek kart sayınızı yazarsanız şimdilik ara bir çözüm olabilir.
 • ben profilimde yazarım hangi açılıma kaç kart ile baktığımı bu sorun olmaz.kartları kullanıcılar çekmezse istediğim sayıda ben zaten o tarotu tamamlamam da  bakmam da.kaç tane çekilmiş o açılıma göre bakarım.
 • Baktığınız açılımları çizip isimlerinide yazarak [email protected] adresine gönderir misiniz? Geliştirme yaptığımızda elimizde bulunsun.
 • iyi günler bilgisayardan pek anlamam.ama baktığım fallar şu şekilde:

  -tek kartlık açılımlara kartlarımı karıştırırım,yelpaze şeklinde açarım ve çıkanı yorumlarım.ya da başkası göndermişse gelen kartı yorumlarım.tek kart kolaydır.

  -3 kartlık açılımda kartlarımı karıştırırım ve yine yelpaze şeklinde açarım.ve geçmiş,şimdi,gelecek üç tane kart seçerim.yan yana sıra halinde de dizerim (tren vagonu gibi).sonra sorumu sorarım açmamı istiyormusun diye evet dediği zaman açarım ve yorumlarım.

  -4 kartlık aşıklar tarotunda da kartlarımı 22 büyük arkana ve diğer kartlar olarak ayırırım.büyük arkanaları alır diğerini kaldırırım.büyük arkana kartlarımı karıştırırım ve yelpaze gibi dizerim.4 tane kart seçtiririm ve kartların hepsi bir şeyi ifade eder.yani1.kart kişiyi,2.kart kişinin eşini,3.kart ilişkilerini,4.kart ise ilişkinin geleceğini anlatır.kartları dizişim şu şekilde olur:birinci kartı üste koyarım,2-3 ve 4 ü de alta koyarım.1 üçüncü kartın üstünde olur.piramite benzer.2 başta,3 ortada,4 sonda,1 de üçüncü kartın üzerinde olur.

                            1

         2                 3                    4

   

 • KOnularda seçme kısıtlaması getirdik şu an sadece bir konu seçp size gönderebilecekler..
  Büyük arkanayıda iş planımıza aldık. önümüzdeki ay yayına almış oluruz.
 • Tarot fallari yeni falcilarda ne zaman gozukuyor? Ben kahveden baska fal goremiyorum? biri gonderdiginde mi gelir gorurum, yoksa yeni falci olanlar icin getirilen bir sure mi vardir?
 • yok canım profilde bakabilceğin falalrı işaretle güncelle sana yollarlarsa bakrsın
 • tamam canim cok tsk ederim, geldi tarotlarim anladim ozman:)
 • horoskop için bir uygulama geliştirmeniz çok zahmetli olacaktır, ilgilisi zaten gerekli programları kullanıyordur. Bir de saat astrolojisinde kişnin natal harita bilgilerinin de olması kehaneti çok açar ve spesifikleştirir. Bence sadece doğum tarihi yer ve saat bilgisi yeterli.
 • MERHABALAR IYI CALISMALAR IYI PAZARLAR DILIYORUM BU SOLEYECGIM MUMKUNMUDUR BILEMIYORUM AMA INANIN BAKDIRANLARA MUSTERILERINIZE DAA FAYDA VERECEGINE INANIYORUM BU CELTIC ACILIMINDA KARTLARIN GELIS YONU DIILIS ŞEKLİ Nİ SİZE NASIL TARIF EDEBILIRIM BILEMIYORUM AMA O SEKILDE OLMA IHTIMALI VARMI BILMIYORUM 11 TANE KART SECILECEK ORTADA BIR KART ORTADAKI KARTIN SAGINDA IKI KART SOLUNDA IKI KART..ALTINDA BIR KART USTUNDE BIR KART KALAN 4 KART ISE ASAGIDAN YUKARI SEKILDE ISTEMDE OLDUGU GIBI DISILECEK INANIN BU SEKILDE DAA NET SONUCLAR ALABILIYORUM VE VEREBILIRIM ...TEKRAR İYİ TELVELER İYİ ÇALIŞMALAR BOL KAZANÇLAR DİLİYORUM ....
  AŞAGIDA ŞEKLİNİ YAPABİLDİĞİM KADARIYLA YAPTIM 


                                                                                 4  
                                                                                                                     10                              
                                                                   5     1     0    2    6                       9 
                                                                                                                     8   
                                                                                3                                   7 • tarot falına hiç bakmadım burdan hala ama ne zaaman bakacağımımerak ediyorum
 • Profilimde işaretli olmasına rağmen tarot ve katina bakamıyorum.Vip olmak mı gerekli?Bence kişi adına,biz kart seçip bakmalıyız.Kişinin adı ve burcu yaşı gerekir.
 • Profilinizde seçtiğiniz falların hepsine bakabilirsiniz tabi size o faldan istek gelirse. Onun dışında havuzda görebileceğiniz fallara bakabilirsiniz.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .