Yeni yılda zam olacak mı acaba ?

Merhabalar. Yeni yılda zam olacak mı onu merak ediyoruz. Şimdi belki şöyle denebilir. Zaten fal fiyatlarını sizler ayarlıyorsunuz üstüne ne zamı gibisinden. Fakat şöyle bir durum var herkesin hitap ettiği bir kesim var kimisinin 10 tane devamlı üyesi vardır 50 liralık fal baktırır kimisinin 20 tane devamlı üyesi vardır 5-10 liralık fal baktırır. Haliyle kişiler zam yaparlarsa bu üyelerinide kaybederler. Bu yüzden belli bir oran artışı olabilir ne bileyim % 30 değilde 35-40 gibisinden ?

Yorumlar

 • bu olayı bende sevmiyorum işi oluşturan devamlılığını sağlayan kişi yüzde 30 almamalı. Ama operatörler sürekli yükseltiyormuş komisyonu dünyayı yediler doymadılar diyecek bir şey yok daha fazla !
 • Ben de hiç sevemedim bu durumu. Devamlılık bizim sayemizde oluyor emek bizden ama alınan ücretin %30'u kesinlikle %50 %50 olması gerekiyor haksızlık bu sistem
 • February 2018 düzenlendi
  % 30 vermemizin nedeni verebileceğimiz en iyi oran olmasıdır. Tellwe kredi satışıyla gelir el eder. Kredi satışları, mobil ödeme, kredi kartı, Eft, Google, Apple ve Paypal ödeme ile yapılır.
  Bu ödemelerin hepsinde komisyon bulunur. Ortalama %25 komisyon ödemekteyiz. %18 KDV + %10 stopaj (size yapılan ödemenin vergisi) + Gelir vergisi de bu gelirin giderlerindendir.

  Haksızlığı şurada aramak lazım. En büyük komisyonu %30 ile Apple alıyor ve başka ödeme sistemine de izin vermiyor. Apple dan sonra %10 ile başlayan Google da %30 a geçti. %15 olan mobil operatörlerde %25 e yükseltti. Oranlar giderek yükseliyor. Bu artışlar devam ederse falcıların payı da düşecektir.
 • vergi oranları giderek yükseliyorsa sizde fal fiyatlarını yükseltin aldıgımız %30 ' u da düşürmeye gözünüzü dikmeyin.
 • Verdiğiniz cevap çocukca ve hakkaniyetsizce. Para kazanmak kolay değil. Resmi bir işletme olunca birçok gideriniz oluyor. Şartları kabul etmek veya etmemek sizin elinizde. Biz hiçbir zaman kazanılan üzerinden ekstra birşey talep etmeyiz. Bir değişiklik yaptığımızda bunu kazanacaklarınız üzerinden olacağını size iletiriz. Devam etmek sizin kararınızdır.
 • verdigim cevap çocukca , hakkaniyetsizce ama sizin dedikleriniz çok hakkaniyetli tebrikler.
 • May 2018 düzenlendi
  Evet çok hakkaniyetli çünkü size kendimize kalandan çok daha fazla oranda ödeme yapıyoruz. Kazandıklarınızın içinden sonrasında bir şey icad edip kesinti yapmıyoruz. Hakkaniyet arayışınızı %30 kredi satışı yapan Operatörden, Google ve Apple dan. %18 KDV +%20 Vergi alan devlette sürdürebilirsiniz. 100 kredi sattığımızda 50 si kesilmiş olarak 2 ay sonra bize ulaşıyor. Bizse size 30 unun ödemesini almadan aktarıyoruz. Bu cevabı da atışmadan ziyade yanlış anlaşılmalar olmasın diye bilgilendirme için yazıyoruz. Yorumlarınız ve rahatsızlıklarınız elbette önemli bunları bize herzaman iletin ama dediklerimizi de değerlendirin.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .